Fanúšikovia Newcastlu po výhre nad Chelsea velebili Dúbravku: Náš najlepší výkon!

Martin Dúbravka ďakuje anglickým fanúšikom
Martin Dúbravka ďakuje anglickým fanúšikom

NEWCASTLE - Newcastle 14. mája (TASR) - Štvrtú nulu v anglickej futbalovej Premier League zaknihoval v nedeľu v poslednom 38. kole slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka z Newcastle United. "Straky" zdolali v St. James’ Parku detronizovaného šampióna londýnsku Chelsea vo veľkom štýle 3:0 a po zápase sa dostali 29-ročnému brankárovi ovácie od fanúšikov priamo na ploche.

Dúbravka prišiel do Newcastlu v januári na hosťovanie z pražskej Sparty. Hneď sa stal brankárskou jednotkou v mužstve španielskeho trénera Rafaela Beniteza. Kvalitnými výkonmi prispel k záchrane a jeho hosťovanie sa s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou premení na riadny prestup. Za Newcastle od februára odchytal 12 zápasov, 6 víťazných a jedno remízové, pričom zaznamenal 4 čisté kontá. Prvé hneď pri debute proti slávnemu Manchestru United a "roletu zatiahol" aj proti Southamptonu a Huddersfieldu. Mužstvu výrazne pomohol ku konečnému 10. miestu v tabuľke.

"Myslím si, že toto bol po dlhšom čase náš najlepší výkon. Odviedli sme skvelú robotu. Chlapci boli neskutoční. A ja som si naozaj užíval, že som s nimi na ihrisku," povedal Dúbravka v rozhovore pre klubovú televíziu. Pri otázke ohľadom jeho budúcnosti sa za jeho chrbtom ozvalo mohutné skandovanie jeho mena od domácich priaznivcov: "Uvidíme čo sa stane. Sami to môžete vidieť. Čo mám na toto povedať? Ďakujem všetkým," dodal.

 


Tagy: Newcastle United Martin Dúbravka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
nufc.co.uk, Video: NUFC TV, NBCSN

DISKUSIA