VIDEO Pred štyrmi rokmi si zahral finále na majstrovstvách: Teraz ho vykopol druholigista

Kevin GrosskreutzKevin Grosskreutz Zdroj: SITA

DARMSTADT - Kevin Grosskreutz dosiahol pred štyrmi rokmi najväčší úspech svojej futbalovej kariéry, na turnaji v Brazíli si so spoluhráčmi z nemeckej reprezentácie vybojoval titul majstra sveta. Vo finále proti Argentíne (1:0 po predĺžení) bol už pripravený vystriedať zraneného kapitána Bastiana Schweinsteigera, ale napokon sa do hry nedostal.

Odvtedy sa začal v jeho podaní športový pád. V súčasnosti patrí medzi nechcených hráčov v SV Darmstadt 98, ktorý vďaka trom víťazstvám na záver sezóny unikol zostupu z II. bundesligy. V ostatnom čase patril Grosskreutz v Darmstadte len medzi náhradníkov a klub mu napriek platnému kontraktu do roku 2019 umožnil hľadať si nový angažmán.

Predtým pôsobil vo VfB Stuttgart, kde však predčasne skončil po tom, čo sa s mladými hráčmi klubu zaplietol v štvrti "červených svetiel" do potýčky. Najlepšie obdobie svojej kariéry strávil 29-ročný futbalista v Borussii Dortmund, kde sa podieľal na dvoch bundesligových tituloch, jednom triumfe v Nemeckom pohári, zisku dvoch superpohárov a finálovej účasti v Lige majstrov.

Viac o téme: Kevin Grosskreutz SV Darmstadt