Hossa za sebou necháva obrovskú hokejovú stopu: Legenda, ktorá si zaslúži Sieň slávy!

Marián Hossa
Marián Hossa

CHICAGO - Niektorí ešte dúfali v zázrak, no ten sa nestal. Fantastický hokejista Marián Hossa musel vynechať celú jednu sezónu pre vážne ochorenie kože a v návrat do NHL verili už iba najväčší optimisti. Už dlhší čas musel Hossa užívať lieky, no na odporúčanie lekárov musel definitívne zavesiť korčule na pomyselný klinec. Prišiel tak koniec jednej z najväčších legiend slovenského hokeja. Nikdy sa však naňho nezabudne, pretože stopa, ktorú v NHL zanechal, je obrovská. Očakáva sa aj pozvánka do Siene slávy.

Marián Hossa má za sebou úctyhodnú kariéru. Väčšinu času strávil v zámorí. Najväčšie tímové úspechy zaznamenal v jeho poslednom klube Chicagu Blackhawks. Vyhrať tri Stanleyho poháre sa nepodarilo žiadnemu inému Slovákovi. Niekedy sa hráči dostanú k titulu, aj keď v tíme nehrali prvé husle, no to nie je Hossov prípad. On patril k lídrom. Aj keď vekom jeho produktivita klesala, stále bola na vysokej úrovni. Treba tiež podotknúť, že Hossa bol maximálne zodpovedný v defenzívnej činnosti a súperi proti nemu hrali veľmi neradi. "Kradol" jeden puk za druhým. V tomto smere patril k absolútnej špičke ligy. 

Hossa stanovil slovenský rekord v góloch (525), čo je úctyhodné číslo. Nikto z jeho krajanov ho nepokoril ani v počte zápasov v play-off (205), gólov v play-off (52) a bodov v play-off (149).

Ďalšou z veľkých osobností slovenského hokeja bol Peter Šťastný. Odohral 977 zápasov, v ktorých nazbieral 1239 bodov. Za svoje celožitovné dielo sa už dočkal veľkej pocty - prijali ho do Siene slávy. Ak by sa tam nedostal aj Hossa, bolo by to prekvapenie.

"Vždy bol na správnom mieste, urobil všetko, čo ste po neho chceli. Bránil, vracal sa, správna pozícia vo vlastnom pásme, spôsob, akým doloval puky od súperov, akým si ich dokázal udržať. To nám bude chýbať. Najdôležitejším faktorom jeho hry boli konzistentné výkony. V každom stretnutí sa ukázal ako obrovský profík, ktorý zodpovedne hrá s pukom aj bez neho a do každého zápasu ide naplno," povedal kouč Blackhawks Joel Quenneville.


Tagy: Marián Hossa Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Nam Y. Huh

DISKUSIA