Slovenská legenda to už naozaj prehnala: Pán Golonka, Bratislava nie je pupok krajiny!

Jozef GolonkaJozef Golonka Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Keď sa povie meno Jozef Golonka, mnohí zbystria pozornosť. Bývalá hviezda nášho hokeja často rozvíri diskusie svojimi komentármi a inak tomu nebolo ani po tom, ako bolo ustanovené miesto slovenských zápasov na MS 2019. Budú ním Košice, čo sa Golonkovi od prvej chvíle nepáči a cíti sa maximálne ukrivdený. Má však na to dôvod?

"Ja sa len usmievam, lebo to neviem pochopiť. Neviem si predstaviť, že by česká reprezentácia hrala na majstrovstvách sveta v Plzni alebo Liberci a nie v Prahe," začal legendárny útočník. 

Pozastavil sa aj pri téme KHL a návštev domácich zápasov Slovana Bratislava: "Videli sme, že fanúšikovia KHL si vedeli nájsť dve hodiny na cestu autom, aby videli dobrý zápas. Ale do Košíc je to z Bratislavy 500 kilometrov a myslím si, že to už je trošku ďaleko. A diaľnice nie sú hotové. Neviem, kto by išiel štyri alebo päť hodín na hokej. Aby sme nestratili fanúšikov, o to sa bojím" zamyslela sa "žiletka". 

Golonka upozorňuje, že hokejovým osobnostiam nik neprepláca cestu ani ubytovanie, preto vidí svoje možnosti veľmi chabo a do Košíc možno ani nepôjde. "Neviem, kto by mi tam zaplatil cestu. Síce mám zadarmo vlak, ako bývalý revolucionár z roku 1968. Myslím si však, že toľko prostriedkov nemá ani jeden z našej generácie, aby si mohol dovoliť zaplatiť hotel a všetko ostatné v Košiciach, čo k tomu náleží. My nie sme chudobní, ale niektorí z chlapcov sú veľmi chudobní."

80-ročný rodák z Bratislavy by ale nemal zabúdať na to, že Košice majú výborné fanúšikovské zázemie a ľudia na východe krajiny hokej neskonale milujú. V Steel Arene určite vytvoria neopakovateľnú atmosféru a slovenské mužstvo poženú za víťazstvami. Nie každá významná udalosť sa musí konať práve v Bratislave, na Slovensku máme aj iné mestá, ktoré stoja za povšimnutie. 

Viac o téme: Jozef Golonka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: športky

Súvisiace články