Bláznivá cesta s rozprávkovým koncom: Argentínsky outsider v Paríži s kráľovským zárobkom!

Marco Trungelliti a jeho víťazné oslavy
Marco Trungelliti a jeho víťazné oslavy

PARÍŽ - Viac ako tisíckilometrovú cestu z Barcelony do Paríža podnikol v nedeľu argentínsky tenista Marco Trungelliti a na konci jeho dobrodružstva ho čakala štedrá odmena. Hráč z konca druhej stovky svetového rebríčka narýchlo nahradil v hlavnej súťaži Roland Garros zraneného Austrálčana Nicka Kyrgios a po dnešnom víťazstve v prvom kole nad jeho krajanom Bernardom Tomicom má istý šek na 79 tisíc eur.

Trungelliti vypadol v piatok na parížskej antuke v treťom kole kvalifikácie a vrátil sa do Barcelony, kde žije. Čakali tam na neho brat s matkou a babičkou, ktorí ho prišli z Argentíny na pár dní navštíviť a pokochať sa krásami katalánskej metropoly. O niekoľko desiatok hodín neskôr už ale boli všetci štyria vrátane 88-ročnej babičky na ceste do mesta nad Seinou.

"Babička bola práve v sprche, keď som sa to dozvedel. Tak som jej povedal: Musíme ísť," popisoval Trungelliti moment, kedy dostal správu, že sa Kyrgios odhlásil a on je ďalší na rade z takzvaných "lucky loserov", aby zaujal Austrálčanove miesto v hlavnej súťaži. "Za tridsať minút sme sa zbalili a vyrazili sme."

Rodina vlasatého Argentínčana sa spolu s tenisovými taškami nasúkala do auta a v nedeľu hodinu po poludní štvorica vyrazila. "Mali požičané malé auto, aby sa pozreli po Barcelone a na ďalšie miesta. Takže keď som dostal správu, skočili sme do neho. V Argentíne, pokiaľ nežijete v Buenos Aires, tak tisíckilometrová jazda nič neznamená, takže sme všetci v pohode," smial sa Trungelliti.

Do Paríža prišiel zhruba hodinu pred polnocou a už o pol ôsmej bol v areáli Roland Garros, pretože o 11:00 ho na kurte číslo deväť čakal favorizovaný Tomic. Argentínsky outsider vyhral 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 a vyslúžil si viac než dvojnásobok svojho tohtoročného tenisového zárobku.

V druhom kole čaká hrdinu úvodného kola nie neprekonateľný súper Marco Cecchinato z Talianska, ale už teraz má Trungelliti istotu, že sa jeho bláznivá cesta vyplatila. "Som úplne v pohode. Prehral som v kvalifikácii, išiel som domov, dal som si grilované mäso - čo je pre Argentínčana jeden z dôvodov k životu - takže mi nič nechýba. Cítim sa perfektne," dodal tenista, ktorý svoju cestu do Paríža dokumentoval aj na twitteri.


Tagy: Bernard Tomic Marco Trungelliti

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Alessandra Tarantino

DISKUSIA