FOTO Obrovská kuriozita z kuchyne favorita MS: Neskutočný spôsob úniku informácií

Belgický tréner Roberto Martínez
Belgický tréner Roberto Martínez

BRUSEL - Konečnú nomináciu belgických futbalistov na majstrovstvách sveta oznámi reprezentačný tréner Roberto Martínez až v pondelok, médiá už ale majú o jej podobe jasno. Zoznam 23 hráčov pre šampionát totiž prezradila nevinná reportáž o posteľových matracoch, ktoré si kvôli komfortu tím povezie do Ruska.

Belgická verejnoprávna televízia VRT odvysielala príspevok o tom, ako špecializovaná firma matrace balí a nakladá. Všetky ale mali na sebe menovky a vďaka tomu novinári, ktorí reportáž analyzovali, získali predstavu u konečnom kádri "červených diablov".

Podľa tlače tak z pôvodnej 28-člennej nominácie vypadnú brankár Matz Sels, obrancovia Christian Kabasele a Jordan Lukaku, stredopoliar Leander Dendoncker a krídelník Adnan Januzaj. Ani jeden z nich totiž nemá pripravený matrac.

Oficiálne ale bude zloženie belgického tímu známe v pondelok, dva dni po prípravnom stretnutí proti Portugalsku. Martínezovi zverenci sa následne stretnú ešte a Egyptom a Kostarikou. Šampionát začne Belgicko 18. júna zápasom proti Paname, ďalej ich v skupine čakajú Anglicka a Tunisko.


Tagy: Belgicko Roberto Martínez

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Denis Tyrin

DISKUSIA