Šéf UCI o účasti Froomea na Tour de France: Musíme byť realistami

Chris Froome
Chris Froome

PARÍŽ - Dopingová kauza cyklistu Chrisa Froomea nebude podľa šéfa medzinárodnej únie UCI Davida Lappartienta vyriešená pred štartom Tour de France. Slávne preteky začnú 7. júla a najmenej do tej doby bude podľa všetkého pokračovať vyšetrovanie prípadu pozitívneho testu Brita na minuloročnej Vuelte. Froome nemá zastavenú činnosť a šancu ďalej pretekať využil k triumfu na podujatí Giro d'Italia, ktoré skončilo pred týždňom.

"Želal som si, aby verdikt zaznel už pred Girom, teraz by som bol rád, keby bolo jasno pred Tour, ale musíme byť realistami. Neverím, že sa tak stane," povedal Lappartient denníku Le Parisien. "Nie je to žiadna laxnosť zo strany UCI. Keď má vedecká správa 1500 strán, je treba ju analyzovať a zároveň rešpektovať postup a tiež práva Chrisa Froomea aj naše," dodal.

Tridsaťtriročný Froome odovzdal pri minuloročnom premiérovom víťazstve na Vuelte vzorku, ktorého analýza odhalila prekročenie povoleného množstva lieku na astmu, ktorý so zvláštnym povolením smie užívať. Porušenie pravidiel odmietol, postavila sa za neho aj stajňa Sky, v ktorej farbách neskôr skompletizoval ako siedmy jazdec v histórii triumfy na všetkých Grand Tours. Pokiaľ nebude prípad pred Tour vyriešený, bude mať Froome možnosť na Starej dáme usilovať už o piate víťazstvo v kariére.


Tagy: UCI Christopher Froome David Lappartient Tour de France 2018

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA