Žampovci chcú vymeniť stagnáciu za zlepšovanie sa: Veronike Zuzulovej ukradli manžela!

Romain Velez
Romain Velez

BRATISLAVA - Francúz Romain Velez bol pre lyžiarskych bratov Adama a Andreasa Žampovcov prvá voľba v otázke hľadania nového trénera. Nad inou možnosťou ani neuvažovali. Ich doterajší tréner, otec Tomáš Žampa, sa bude prednostne venovať napredovaniu Tea, najmladšieho z tria Žampovcov a starším synom bude po vzájomnej dohode pomáhať v úlohe mentora.

Najlepší slovenskí zjazdoví lyžiari ostatných rokov to uviedli pre denník Šport. "Riešil som najprv veci cez jeho manželku Veroniku, ona potom oslovila Romaina a dohodli sme sa," uviedol Adam Žampa. Načrtol aj, ako si predstavujú spoluprácu s mužom, ktorý okrem pomoci svojej manželke Veronike Velez-Zuzulovej bol v ostatných sezónach šéftrénerom francúzskeho tímu žien v technických disciplínach pre Svetový pohár. "Najmä chceme posunúť náš vzťah s trénerom na vyššiu profesionálnu úroveň. Doteraz bol založený viac na rodinnej báze. Romain má za sebou skúsenosti z každej sekcie lyžovania a vie ako má koordinovať prácu v tíme, aby šliapal. Dôverujeme mu," pokračoval Adam Žampa pre denník Šport. "Verím, že Romain má dostatok skúseností z vedenia francúzskeho ženského tímu, aby aj ten náš nastavil správne," doplnil Andreas Žampa.

Adam Žampa má na konte 5. aj 6. miesto zo zimných olympijských hier v kombinácii, resp. slalome a aj niekoľko pozoruhodných výsledkov vo Svetovom pohári. Ostatné dve-tri sezóny však priniesli skôr stagnáciu jeho výkonnosti ako väčší progres. Jeho mladší brat Andreas sa vypracoval na špecialistu na obrovský slalom, v ktorom sa dostal v pretekoch SP dosiaľ najvyššie na 18. miesto. Obaja teda túžia po zlepšovaní sa. "Chceme sa niekam posunúť, ale zároveň zostať pri zemi. Či sa dostaneme do tridsiatky vo Svetovom pohári? To sú len čísla. Predovšetkým chceme odviesť čo najlepšiu prácu a uvidíme, ako nám to pôjde," doplnil Adam Žampa.


Tagy: Adam Žampa Romain Velez Andreas Žampas

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA