Český biatlon prepíše históriu: Reprezentantky povedie exkouč dvojnásobnej olympijskej šampiónky

Egil Gjelland
Egil Gjelland

PRAHA - České reprezentantky v biatlone povedie nórsky tréner Egil Gjelland. V minulosti koučoval v rodnej krajine ženský aj mužský výber. Bol tiež osobný tréner osemnásobnej majsterky sveta, celkovej víťazky SP 2012/2013 a dvojnásobnej olympijskej šampiónky Tory Bergerovej.

"Jedným z jeho najbližších spolupracovníkov bude krajan Anders Magnus Bratli. Gjelland vystrieda Zdeňka Vítka, ktorý sa presunie k mužom. So streľbou pomôže olympijská šampiónka Kateřina Emmons," informoval v utorok internetový portál idnes.cz. Gjelland je zlatý olympijský medailista v štafete zo Salt Lake City 2002. Počas dvanástich rokov aktívnej činnosti pomohol nórskej štafete vo Svetovom pohári k jedenástim víťazstvám a v roku 2004 si v stíhacích pretekoch pripísal jediný individuálny triumf.

"Po prvý raz v histórii privádzame k českej reprezentácii zahraničných trénerov. Očakávame, že Egil aj Anders nám prinesú skúsenosti z krajiny, ktorá je biatlonová aj lyžiarska veľmoc," uviedol prezident českého zväzu Jiří Hamza. Bratli bude mať spoločne s Vítkom na starosti mužský výber.


Tagy: Česko Egil Gjelland

Zdroj:
TASR
Foto:
imdb.com

DISKUSIA