Staňa má za sebou užitočné školenie: Toto je najväčšou slabinou Slovenska

Bývalý reprezentačný brankár Rastislav Staňa
Bývalý reprezentačný brankár Rastislav Staňa

KOŠICE 12. júna (SITA) - Niekdajší slovenský hokejový brankár Rastislav Staňa má za sebou užitočné školenie trénerov gólmanov. Tridsaťosemročný Košičan ho absolvoval v americkom Denveri.

"Bol to medzinárodný seminár trénerov brankárov zo šestnástich krajín. Každá federácia pomenovala svoje problémy a navzájom sme si radili, ako ich vyriešiť. Nadobudol sme nové kontakty, skúsenosti a informácie,“ povedal Staňa pre portál hokej.sk. Podľa majstra sveta z Göteborgu je hlavnou slabinou slovenskej brankárskej školy komunikácia. "Tá je kľúčová a potrebujeme pracovať na budovaní dôvery medzi hráčom a trénerom. Práve v tomto na Slovensku zaostávame. Keď som sa bavil s trénermi z Fínska či Švédska, tak mi vraveli, že slabinou mladých brankárov zo Slovenska je práve komunikácia s trénermi brankárov. Doma ich to jednoducho neučíme, alebo iba veľmi málo,“ prezradil.

Rastislav Staňa ukončil kariéru v lete 2015 po sezóne v Sparte Praha. Na klubovej úrovni chytal pôsobil šesť rokov v zámorí, v NHL absolvoval šesť zápasov za Washington. Na Slovensku vychytal titul s rodnými Košicami v ročníku 2013/2014. Na nadnárodnej úrovni bol členom reprezentácie SR na deviatich MS (má zlato a bronz), dvoch ZOH či SP v roku 2004.


Tagy: Rastislav Staňa Slovensko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA