Varovanie pre ruské ženy: Pri romantických stretnutiach s fanúšikmi buďte opatrné!

Ruská fanynka
Ruská fanynka

MOSKVA - Ruský zákonodarca upozornil tamojšie ženy, aby boli opatrné počas romantických stretnutí so zahraničnými návštevníkmi svetového šampionátu vo futbale. Hlavným cieľom tohto varovania je zamedzenie vzniku nekompletných rodín bez otca.

Šéfka parlamentného výboru pre rodinné záležitosti, Tamara Pletňovová, dúfa, že ruské ženy budú proti neformálnym vzťahom s fanúšikmi spoza hraníc a zamedzia tým neplánovaným tehotenstvám. Povedala to v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Govorit Moskva.

Väčšina návštevníkov finálového turnaja MS vo futbale budú muži. Pletňovová preto varuje ruské ženy pred ďalšími nástrahami. "Viem, že deti trpia, ak zostanú iba s matkou. Ak by si aj niekto zobral Rusku za ženu, môže to priniesť viacero problémov. Dostala som od viacerých Rusiek sťažnosti, že sa po svadbe presťahovali do zahraničia a napokon stratili právo na starostlivosť o svoje deti," dodala.

Na majstrovstvá sveta vo futbale mieria do Ruska stovky tisíc zahraničných fanúšikov. Podľa oficiálnych údajov predala Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) 2,5 milióna lístkov, z ktorých si iba 870-tisíc kúpili domáci Rusi.


Tagy: Rusko MS vo futbale 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
footballsmile.ru

DISKUSIA