Šejkovia zúria na hráčov Saudskej Arábie: Na šampionáte si možno už nezahrajú!

Hráči Saudskej Arábie
Hráči Saudskej Arábie

MOSKVA - Futbalistov Saudskej Arábie, ktorí vo štvrtkovom otváracom zápase XXI. majstrovstiev sveta v Rusku podľahli domácej "zbornej" vysoko 0:5, neminú tresty za slabý výkon. Podľa saudského ministra športu Turkiho Al-Sheikha hráči ukázali iba niekoľko percent zo svojich schopností.

"Za ostatné tri roky sme pre našich futbalistov urobili všetko. Dostali najlepší trénerský štáb, získali sme pre nich špičkového kouča, ale nepredviedli ani 5 percent z toho, čo dokážu," poznamenal Al-Sheikh.

Tím z Arabského polostrova, ktorý sa na scénu MS vrátil po 12 rokoch, ukázal solídnu kombinačnú zdatnosť, avšak pre časté nepresnosti v rozohrávke a slabý nedôraz v defenzívnych činnostiach sa duel nemohol skončiť inak ako víťazstvom Rusov. "Sme veľmi rozčarovaní z tejto prehry. Výsledok je totálne neuspokojivý, pretože neodráža to, čo naši hráči vedia. Niekoľko hráčov bude potrestaných a budú to brankár Abdullah Al-Mayouf, útočník Mohammad Al-Sahlawi a stopér Omar Hawsawi," povedal podľa webu sportowefakty.wp.pl prezident tamojšej futbalovej federácie Adel bin Mohammad Ezzat.

Forma sankcie zatiaľ nie je známa. Je možné, že pôjde o finančné postihy, ale taktiež údajne nemožno vylúčiť, že spomenuté trio sa už na šampionáte nepredstaví. Saudská Arábia odohrá v základnej A-skupine ešte dve stretnutia - 20. júna nastúpi proti Uruguaju a o päť dní neskôr bude jej súperom Egypt.


Tagy: Rusko Saudská Arábia MS v Rusku 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA