VIDEO Ronaldo dokázal, že je najlepší hráč na svete: Neverili mi všetci, ja som si veril vždy!

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy
Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy

SOČI - Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo je iba štvrtý futbalista histórie, ktorý skóroval na štyroch svetových šampionátoch. Premenenou penaltou v piatkovom dueli B-skupiny MS 2018 v Rusku proti Španielsku sa zaradil k brazílskej legende Pelému (1958 - 1970) a dvojici Nemcov Uwemu Seelerovi (1958 - 1970) a Miroslavovi Klosemu (2002 - 2014). Ronaldo sa presadil aj na MS 2006, 2010 a 2014.

Ronaldo sa zároveň stal prvým hráčom, ktorý dal aspoň jeden gól na ôsmich veľkých medzinárodných turnajoch za sebou. Sériu začal na EURO 2004, potom skóroval aj na ďalších troch európskych a štyroch svetových šampionátoch.

To ešte nie je z historických štatistík všetko. V piatok večer v Soči to bol Portugalčanov 51. hetrik v profesionálnej kariére, vo veku 33 rokov a 130 dní sa stal najstarším trojgólovým strelcom na svetových šampionátoch. CR7 mohol v nadstavenom čase pridať aj štvrtý gól, ale jeho hlavička letela vedľa.

"Je to neskutočné, pracoval som na tom mnoho rokov. Neverili mi všetci, ja som si však veril vždy. Nevzdali sme sa, ani keď sme prehrávali. Veríme, že tento šampionát bude pre nás naozaj dobrý a môžeme dosiahnuť náš veľký cieľ," uviedol po hviezdnom večeri Cristiano Ronaldo, kapitán a autor troch gólov Portugalska.

Jeho famózny výkon a jedinečnosť vyzdvihol aj obranca Portugalska Cédric Soares: "Cristiano je najlepší hráč na svete a opäť to dokázal. Samozrejme, rozohrali sme to na víťazstvo, ale nebolo to jednoduché. Ťažké to bolo najmä v závere, no po tomto neuveriteľnom priamom kope to dopadlo dobre. Na Ronalda sa môžeme spoľahnúť."


Tagy: Cristiano Ronaldo Portugalsko Španielsko Cedric Soares

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP - Francisco Seco

DISKUSIA