VIDEO Sagan opäť vylepšil svoje rekordy: Jeden z najlepších ročníkov!

Peter Sagan Peter Sagan Zdroj: BORA – hansgrohe

BELLINZONA - Švajčiarsky cyklista Stefan Küng z tímu BMC Racing sa stal víťazom záverečnej 9. etapy Okolo Švajčiarska. Slovák Peter Sagan (Bora - hansgrohe) obhájil čierny dres pre víťaza bodovacej súťaže z vlaňajška a celkovo ho získal siedmykrát v kariére.

Spolu s Austrálčanom Michaelom Matthewsom (Sunweb) dosiahli síce rovnaký počet 26 bodov, no Sagan vyhral jednu etapu a to rozhodlo v jeho prospech.

"Je to skvelý pocit dokončiť Tour de Suisse s dvoma rekordmi a to získaním bodovacieho dresu už siedmykrát a taktiež aj 16-timi etapovými víťazstvami. Tento ročník bol pravdepodobne jeden z najlepších aj vďaka skvelej organizácii, množstvu divákov v každom meste a peknému počasiu. Je super vidieť, ako sa to z roka na rok zlepšuje. O týždeň však už štartujem na majstrovstvách Slovenska a potom na slávnej Tour de France," uviedol Peter Sagan na sociálnej sieti.

Trojnásobný majster sveta odjazdil časovku v pokojnom tempe, obsadil 120. miesto a na víťaza stratil 5:10 min. Celkovo patrí Petrovi Saganovi 76. pozícia. Juraj Sagan prišiel v časovke do cieľa na 88. priečke so stratou 3:45 a v generálnej klasifikácii obsadil 125. miesto.

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Sagan Okolo Švajčiarska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: BORA – hansgrohe; VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články