Finálová slovenská smola v Krakove: K zlatu chýbal kúsoček!

Michal Martikán
Michal Martikán

KRAKOV - Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský obsadil v sobotňajšom finále kategórie C1 na druhých pretekoch Svetového pohára 2018 vo vodnom slalome v poľskom Krakove konečné 2. miesto. Trojnásobný majster Európy dosiahol vďaka "čistej" jazde výsledný čas 84,13 s, za víťazným Britom Davidom Florencom zaostal o 27 stotín sekundy.

Na pódium sa napokon tesne nedostal ďalší slovenský zástupca vo finále Matej Beňuš. Rovnako ako Slafkovský podal dobrý výkon ozdobený nulou v kolónke trestných sekúnd, spomenutý Florence ho nakoniec odsunul na nepopulárnu 4. pozíciu. Beňušovo manko na víťaza bolo 7 desatín sekundy. Vo finálovej desiatke chýbali zo Slovákov Marko Mirgorodský a Michal Martikán, ktorí sa v semifinále zaradili na 18., resp. 20. miesto. 

Mintálová pri premiére desiata

Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová pri svojej premiérovej seniorskej účasti vo finále kategórie K1 si v sobotu na druhých pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v poľskom Krakove vyjazdila konečné 10. miesto. Devätnásťročná žilinská rodáčka doplatila na vynechanie 19. bránky, po ktorej jej na konte zasvietila penalizácia v podobe 50 sekúnd. Za víťaznou Austrálčankou Jessicou Foxovou zaostala napokon o 53,51 s.

"Som veľmi šťastná, že som sa dostala do finále. Bolo moje prvé v seniorskej kategórii a som za to veľmi rada. Škoda, že som to pokazila. Snažila som sa ísť v pohode, ale v spodnom úseku prišla veľká chyba a 50-sekundová penalizácia, a to bolo to zlé," vyhlásila Mintálová.

Vo finálovej desiatke chýbala iná Slovenka Michaela Haššová, ktorá v dopoludňajšom semifinále skončila na 17. stupienku. Ani do semifinálových jázd sa neprebojovala skúsená Elena Kaliská, ktorá v piatok neprešla kvalifikačným sitom.


Tagy: Michal Martikán Matej Beňuš Alexander Slafkovský Marko Mirgorodský

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA