Spomíname na zosnulého Halenára: VIDEO Nezmazateľný deň jeho parádnej kariéry!

Juraj HalenárJuraj Halenár Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - V sobotu zasiahla slovenský futbal zdrvujúca správa o úmrtí skvelého futbalistu Juraja Halenára. Smrť historicky najlepšieho strelca slovenskej ligy zarmútila celé Slovensko a na sociálnych sieťach mu posielali odkazy do neba aj bývalí spoluhráči či slovenskí reprezentanti. Na bývalého kanoniera sa určite len tak nezabudne, na jeho legendárny hetrik budeme bezpochyby spomínať stále!

Písal sa 28. júl 2005 a do Bratislavy prišiel najúspešnejší škótsky klub Celtic Glasgow. Mužstvo trénera Gordona Strachana s osobnosťami ako John Hartson, Shaun Maloney, Neil Lennon či slovenský obranca Stanislav Varga sa hotovalo prejsť cez majstra spoza Starého mosta. Zápas však priniesol deväťdesiatminútovú rozprávku pre domácu Petržalku, ktorej hlavným protagonistom bol Juraj Halenár. Petržalčania vyhrali nečakane 5:0!

Vtedy nový prírastok do petržalského kádra nastúpil od začiatku stretnutia a Celticu sa musí o ňom ešte doteraz snívať. V prvom polčase strelil jeden gól, ale najkrajšia chvíľa prišla v 76. minúte za stavu 2:0 pre domáci tím. Artmedia zahrávala rohový kop. Špílmacher stredu poľa Ján Kozák ml. nacentroval z rohového kopu na hranicu šestnástky, kde stál Halenár a ten exportným volejom rozjasal tribúny na Tehelnom poli. Jeden z najelitnejších strelcov slovenskej ligovej histórie Juraj Halenár v nadstavenom čase ešte spečatil potupu a skazu Celticu, ku ktorej prispel hetrikom.

Halenár vyrastal v Lokomotíve Trnava, hral za Inter Bratislava, Artmediu Petržalka či Slovan Bratislava, v Maďarsku pôsobil v Nyíregyháze a v Česku si obliekal dres Olomouca. So 125 gólmi sa stal počas jesennej časti sezóny 2014/2015 historickým rekordérom slovenskej ligy v počte strelených gólov. Reprezentačný dres si obliekol v troch zápasoch: v roku 2007 nastúpil v kvalifikácii ME 2008 proti Česku v Prahe a San Marínu v Serravalle, o rok neskôr pridal tretí štart v prípravnom zápase na Cypre proti Maďarsku.