Lacko pred prvým kolom na Wimbledone: Niekedy je horšie hrať s takýmto hráčom, ako...

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: športky

WIMBLEDON - Na Wimbledone sa predstaví aj aktuálne mužská slovenská jednotka Lukáš Lacko. Ten sa rovnako ako Rybáriková predstavil pred Wimbledonom vo finále turnaja v Eastbourne, kde nestačil na Nemca Mishu Zvereva, no ukázal dobrú formu pred trávnatým vrcholom sezóny. Športky ho vyspovedali v dejisku turnaja pred prvým zápasom.

"Pocity sú dobré, ale v Eastbourne som hral päť dní po sebe. Pre hráča je to psychicky aj fyzicky náročné. Mal som iba jeden deň volna, a to sme sa museli sem presunúť. Vyskúšal som si dvorce a lopty a myslím si, že po hernej a taktickej stránke je to dobre. Akurát by som prijal ešte jeden deň oddychu navyše, ale nemôžem sa sťažovať," povedal pre Športky Lacko pred zápasom.

V úvodom kole ho čaká úspešný kvalifikant Benjamin Bonzi z Francúzska, s ktorým sa na kurte ešte nikdy nestretol. "Zisťovali sme niečo o ňom. Je to mladý hráč a podľa výsledkov vyzerá byť taký nevyrovnaný. Dokáže poraziť dobrých hráčov, ale aj poprehrávať ľahké zápasy. Niekedy je horšie hrať s takýmto hráčom, ako s niekým z prvej stovky, koho poznám. Očakávam, že to nepôjde ľahko," dodala aktuálna slovenská jednotka.

 Zvolenú stratégiu na 284. hráča svetového rebríčka ešte nemá. "Konkrétnu taktiku sme ešte nepreberali, skorej sme sa bavili iba o tom, čo on hrá. Taktiku väčšinou preberáme tesne pred zápasom," zakončil.

Lacko v prípade postupu to nebude mať vôbec ľahké. V druhom kole s najväčšou pravdepodobnosťou by nastúpil proti hviezdnemu Rogerovi Federerovi.

Viac o téme: Lukáš Lacko Wimbledon
  • Autor: © Zoznam/Michal Driapsa
  • FOTO: športky; VIDEO: Športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články