VIDEO Basketbalové ihrisko sa zmenilo na boxerský ring: Jedni bitku ľutujú, druhí sú hrdí

Mathew Wright a Daniel Kickert v pästnom súboji
Mathew Wright a Daniel Kickert v pästnom súboji

MANILA - Rozdielnym spôsobom pristúpili predstavitelia dotknutých národných federácii k hromadnej bitke počas stretnutia basketbalovej kvalifikácie o postup na MS 2019 v Číne medzi Filipínami a Austráliou. Jednoznačný zápas austrálsko-oceánskej zóny, ktorý sa v hlavnom meste Filipín Manile skončil hladkým triumfom Austrálčanov 89:53, vyvrcholil šarvátkou, v ktorej nechýbali pästné údery, kopy, či útok stoličkou.

Z hráčov Filipín následne dostalo diskvalifikačnú chybu deväť basketbalistov, takže duel na palubovke museli dohrať iba traja. Austrálčania sa predčasne pod sprchy porúčali štyria, vrátane pivota tímu NBA Milwaukee Bucks Thona Makera. "Som mimoriadne sklamaný z toho, čo sa stalo," oznámil Maker. "Beriem plnú zodpovednosť za svoje činy, snažil som sa brániť seba i spoluhráčov," dodal.

"Vyjadrujeme hlbokú ľútosť nad tým, čo sa stalo," zverejnil výkonný riaditeľ austrálskej basketbalovej asociácie Anthony Moore. "Ospravedlňujeme sa fanúšikom a očakávame tresty zo sklonenými hlavami," doplnil. Naopak, viceprezident federácie ostrovného štátu Roberto Puno pristúpil k incidentu odlišným spôsobom. "Som hrdý na našich hráčov, že sa dokázali vzoprieť a bojovať za filipínsky ľud," povedal. Na "výkon" svojich krajanov zareagoval na twitteri aj boxer a filipínsky senátor Manny Pacquiao, ktorý na sociálnej sieti zverejnil basketbalovú loptu a boxerskú rukavicu.


Tagy: Austrália Filipíny

Zdroj:
SITA
Foto:
yahoo.com; Video: Youtube

DISKUSIA