Slovan si v domácej odvete schuti zastrieľal: Moldavskému súperovi nasúkal päť kúskov

Radosť hráčov Slovana Radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si bez problémov vybojovali postup do 2. predkola Európskej ligy (EL) 2018/2019. Favorizovaní hráči úradujúceho slovenského vicemajstra deklasovali v domácom prostredí FC Milsami Orhei 5:0 (3:0) vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 1. predkola EL a po minulotýždňovom triumfe 4:2 v prvom vzájomnom meraní síl na moldavskej pôde idú ďalej.

Zverenci trénera Martina Ševela po dvojgólovom víťazstve v Moldavsku neponechali nič na náhodu ani v odvete na Pasienkoch, rovnako ako pred týždňom viedli po prvom polčase 3:0. Prvé dva góly v stretnutí strelil slovinský reprezentant v drese "belasých" Andraž Šporar: najskôr v 15. min aj so šťastím, keď loptu po strele Mohu vyrazil brankár Radu Mitu práve do neho a v 25. min sa presadil prízemnou strelou z hranice šestnástky. Tretí presný zásah bratislavského mužstva pridal v 33. min Moha, po spolupráci so Šporarom. Po zmene strán skóroval v 52. min nový muž na trávniku Boris Cmiljanič a v 76. min stanovil konečný rezultát Moha.

ŠK Slovan Bratislava si v 2. predkole Európskej ligy zmeria sily s úspešnejším z dvojice medzi maltským tímom FC Balzan a azerbajdžanským mužstvom FK Kešla (prvý zápas vyhrali Malťania 4:1, pozn.). "Belasí" najskôr nastúpia na trávniku súpera (26. 7.), odveta bude na Pasienkoch 2. augusta.

Futbalová Európska liga 2018/2019 - 1. predkolo - odveta - štvrtok - výsledok:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - FC Milsami Orhei (Mold.) 5:0 (3:0) - prvý zápas 4:2, do 2. predkola postúpil Slovan
Góly: 15. a 25. Šporar, 33. a 77. Moha, 52. Cmiljanič, ŽK: 29. A. Rusnac, 85. S. Platica, 89. M. Platica (všetci Orhei), rozhodoval: Kajtazovič (Slovin.), 3175 divákov
Zostava Slovana Bratislava: Šulla - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Nono (58. V. Savičevič) - Čavrič (48. Cmiljanič), Ibrahim Rabiu, D. Holman, Moha - Šporar (74. Dražič)

Hlasy (zdroj: klubový web Slovana):
Martin Ševela (tréner Slovana Bratislava): "Sme spokojní a šťastní, že ideme ďalej. Podarilo sa nám streliť päť gólov. Boli tam šance, z ktorých sme mohli skóre aj zvýšiť, ale budeme pokorní a skromní. Neinkasovali sme, čo je výborné. Bol to jeden z cieľov, ktoré sme si stanovili pred zápasom. Odveta mala podobný priebeh ako prvý zápas v Orhei, už v prvom polčase sme dali tri góly. Aj v dnešnom dueli sme mali úseky, keď sme sa dopustili zbytočných strát lopty. Súperovi sme ponúkli pološance a museli sme vydať viac energie na defenzívu. Chceme hrať atraktívny a dominantný futbal, s loptou na kopačkách. Preto budeme s hráčmi analyzovať tento zápas, aby sme eliminovali to, čo dnes nebolo dobré. Bude treba dobre zregenerovať, lebo cez víkend sa začína Fortuna liga, do ktorej chceme tiež vstúpiť úspešne. Hráči cez polčasovú prestávku nedostali žiadne pokyny, aby sa šetrili. Kto ma pozná, vie, že som maximalista. Pre mňa je dôležitá každá jedna sekunda na ihrisku. Chcem vidieť hráčov šprintovať, aj keď sú unavení. Prestriedali sme, priestor dostali aj ďalší chalani, ktorým sme chceli dopriať prax z ostrých zápasov. Napokon sme pridali ešte dva góly a dosiahli vynikajúci výsledok. Treba si vážiť každé víťazstvo, moldavský súper sa nie náhodou dostal do Európy. Náš tím je silný, ale čím ďalej prídu ťažší a ťažší súperi. Pre sebavedomie celého klubu je víťazstvo 5:0 výborné. Ideme ďalej, naším cieľom je dostať sa v Európskej lige čo najďalej. Chceme hrať moderný futbal, aby sa Slovan vrátil do Európy tak, ako v nej bol kedysi. Musíme byť maximalisti, iné ciele ako tie najvyššie nemôžeme mať. Cez maltského súpera rozhodne chceme postúpiť, ale budeme obozretní. Doma strelili štyri góly, majú viacerých cudzincov, ktorí do mužstva priniesli kvalitu. Najprv nás však čakajú Zlaté Moravce, takže ďalším zápasom v Európskej lige sa budeme zaoberať až potom.“

Viačeslav Rusnac (tréner Milsami Orhei): "Je náročné hodnotiť tento zápas. Utrpeli sme vysokú prehru. Nedokázali sme sa vyrovnať s tempom a rýchlosťou súpera. V našej lige takéto zápasy nehráme. Želám Slovanu veľa šťastia v ďalších stretnutiach Európskej ligy i v slovenskej lige.“

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC Milsami Orhei