VIDEO Sagan s tímovým kolegom zabodovali: Malým fanúšikom pripravili nezabudnuteľný zážitok

Peter Sagan a jeho tímový kolega Marcus Burghardt potešili dvoch malých slovenských fanúšikov
Peter Sagan a jeho tímový kolega Marcus Burghardt potešili dvoch malých slovenských fanúšikov

BRATISLAVA - Naozaj krásny a nezabudnuteľný záźitok majú za sebou dvaja maličkí slovenskí fanúšikovia Petra Sagana, ktorí Tourminátora a jeho tím povzbudzujú na slávnych pretekoch Tour de France. Tímový parťák Sagana Marcus Burghardt vytiahol z davu dvoch malých divákov oblečených v tímovom drese Bora-Hansgrohe a zobral ich za ich idolom.

Burghardt malých fanúšikov zobral priamo do tímového autobusu Bora-Hansgrohe, kde už na malých Slovákov čakal ich veľký idol - Peter Sagan. Ten nadšených chlapcov vrelo uvítal, prehodil s nimi pár viet, zaželal im pekný deň a vrúcne sa s nimi rozlúčil. Na pamiatku im daroval tímové karty.

Mladí fanúšikovia Tourminátora tak zažili príjemné stretnutie s najväčšou hviezdou slovenskej cyklistiky, na ktoré určite nikdy nezabudnú. 

Sagan triumfoval v piatkovej 13. etape 105. ročníka Tour de France a zaznamenal jedenáste víťazstvo na prestížnych pretekoch. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe sa presadil v záverečnom hromadnom špurte a trať dlhú 169,5 km z Bourg d'Oisans do Valence zvládol za 3:45:55 h. Druhý finišoval Nór Alexander Kristoff z SAE-Team Emirates a tretí skončil domáci Arnaud Demare z FDJ.

Sagan tak opäť zvýšil svoj náskok v boji o zelený dres. Na konte má už 398 bodov, pričom druhý Kristoff len 170 a tretí Demare 133. V sobotu je na programe už náročnejšia kopcovitá etapa zo Saint-Paul-Trois-Chateaux do Mende dlhá 188 km. Pelotón počas nej musí zvládnuť štyri kopce, z toho dva druhej kategórie, pričom posledný je len pár kilometrov pred cieľom.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Marcus Burghardt Tour De France 2018

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Streamable; Video: Streamable

DISKUSIA