Trenčania s ťažkým srdcom na rozhodcu Marhefku: Vedenie AS vydalo oficiálne stanovisko!

Tréner AS Trenčín Ricardo Moniz (uprostred) usadený na tribúnu
Tréner AS Trenčín Ricardo Moniz (uprostred) usadený na tribúnu

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Fortuna ligy 2018/2019 podľahli na "domácom" štadióne v Myjave hráčom Ružomberka 1:4. Hlavný kouč Trenčanov Ricardo Moniz mal v tomto súboji veľmi ťažké srdce na hlavného arbitra Borisa Marhefku.

Vedenie trenčianskeho klubu v pondelok zverejnilo na oficiálnom klubovom webe stanovisko, v ktorom sa venuje tejto téme. "So znepokojením vnímame kvalitu rozhodovania nedeľňajšieho zápasu proti MFK Ružomberok z pozície hlavného arbitra. Rozhodca výraznou mierou vstúpil do priebehu zápasu a ovplyvnil konečný výsledok stretnutia a kvalitu, ktorú zápas mal najmä počas veľkej časti prvého polčasu. Vedenie zápasu hlavným rozhodcom nielen v sporných momentoch, ale počas väčšiny celého stretnutia, nespĺňalo nároky profesionálneho rozhodcu pripraveného pískať stretnutie najvyššej ligovej úrovne," uvádza sa v stanovisku.

Trenčania však neplánujú podať protest. "Nie sme však spokojní s chybným nariadením pokutového kopu, udelením žltých kariet a ďalšími verdiktmi. Slovenský futbalový zväz a komisia rozhodcov ako zodpovedný orgán, majú dostatok prostriedkov, aby zaujali konkrétne stanovisko. To by malo všetkých presvedčiť o funkčnosti inštitútu delegátov zápasov a príslušnej komisie. Len pred niekoľkými dňami sme v slovenskom futbale spustili projekt profesionalizácie rozhodcov, ktorý ešte zvýšil tlak a očakávania celej športovej verejnosti. Mal by viesť k výraznému zlepšeniu prípravy arbitrov na jednotlivé zápasy. Nedeľňajší zápas však nebol dobrou reklamou nového projektu. Ak by sa podobné situácie opakovali v ďalších stretnutiach, výrazne by to naštrbilo imidž profesionalizácie futbalových arbitrov," napísali Trenčania.

Kouč Moniz po súboji naznačil, že hlavný rozhodca bol možno podplatený. "AS Trenčín sa nezbavuje zodpovednosti za konanie a výroky svojho trénera. Interne si vyhodnotíme jeho správanie sa a budeme riešiť neprimerané emócie prevládajúce v niektorých momentoch. Na druhej strane ale upozorňujeme, že je potrebné dobre rozumieť jeho slovám. Tréner Ricardo Moniz neobvinil nikoho z úmyselného ovplyvnenia stretnutia. Kládol otázku, na ktorú prostredníctvom iných prípadov z ostatného obdobia čaká odpoveď slovenská futbalová verejnosť. Skúsenosti trénera Moniza z veľkých klubov, súťaží a úspešných akadémií sú obohacujúce nielen pre Trenčín, ale celý slovenský futbal. Preto chceme naďalej pokračovať v spolupráci a hľadať cesty, ktoré predídu podobným reakciám. AS Trenčín mal vždy v podobných prípadoch zadefinovanú svoju cestu. Tej sa budeme naďalej držať. Našimi prioritnými úlohami sú výchova hráčov a reprezentácia mesta a regiónu. Máme plnú dôveru voči orgánom SFZ. Hoci sa nemusíme vo všetkom otázkach zhodnúť, vďaka viacerým pozitívnym zmenám v posledných rokoch chceme k národnému zväzu a jeho orgánom naďalej pristupovať s rešpektom," referuje web klubu AS Trenčín.


Tagy: Ricardo Moniz AS Trenčín MFK Ružomberok Boris Marhefka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa; Video: AS TV

DISKUSIA