Nového trénera Egyptu môže dobehnúť minulosť: Aguirre opäť čelí podozreniam z manipulácie

Javier Aguirre
Javier Aguirre

KÁHIRA - Nového trénera egyptskej futbalovej reprezentácie Javiera Aguirreho môže dobehnúť minulosť. Španielska prokuratúra ho vyšetruje v súvislosti s ovplyvňovaním výsledkov v najvyššej súťaži. Kauza siaha ešte do roku 2011, Aguirre vtedy viedol Zaragozu. Do prípadu je zapletených 41 bývalých hráčov a funkcionárov.

Prokuratúra tvrdí, že má dôkazy o úplatku pre hráčov Levante. Zaragoza musela v poslednom zápase sezóny 2010/2011 zvíťaziť, aby sa udržala v La Lige. Podľa žalobcov zaplatila súperovi 965-tisíc eur za jeho prehru. Zaragoza napokon zvíťazila 2:1 a vyhla sa zostupu. Súd na prvom stupni prípad už dávnejšie zamietol, ale odvolacia inštancia vyhovela odvolaniu prokuratúry a opäť otvorila prípad.

Aguirre na tlačovej konferencii v novej práci problémy so zákonom bagatelizoval, hoci mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie: "Všetko je v poriadku. Vyšetrovanie ani náhodou neovplyvní moju prácu. Prípad už raz uzavreli, naozaj neviem, prečo to opäť pokračuje." Aguirre už v minulosti doplatil na spojenie s touto kauzou, v roku 2015 ho preto prepustili z lavičky Japonska.

Aguirre nahradil vo funkcii trénera Egypta Héctora Cúpera, ktorému sa podarilo dostať "faraónov" na majstrovstvá sveta po 28 rokoch. V Rusku však ani raz nezvíťazili a v A-skupine obsadili bez bodu štvrté miesto. Päťdesiatdeväťročný Mexičan sa dohodol na zmluve na štyri roky s ročným platom 1,4 milióna amerických dolárov.


Tagy: Egypt Javier Aguirre

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA