Svet formule 1 zasiahla šokujúca správa: Hviezdny pretekár mení zamestnávateľa

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo

MILTON KEYNES - Austrálsky pretekár formuly 1 Daniel Ricciardo opustí po prebiehajúcej sezóne svojho doterajšieho zamestnávateľa tím Red Bull Racing. Dvadsaťdeväťročný Ricciardo jazdí za spomínaný tím od roku 2014. Získal s ním sedem víťazstiev a dvakrát skončil v celkovom poradí na konečnom treťom mieste (2014, 2016).

V prebiehajúcej sezóne je so ziskom 118 bodov na priebežnom 5. mieste v poradí jazdcov, z víťazstva sa tešil na podujatiach v Číne a Monaku. Podľa vyjadrenia šéfa tímu Christiana Hornera tím rešpektuje Danielovo rozhodnutie a bude hľadať adekvátnu náhradu.

Novým zamestnávateľom austrálskeho pretekára bude francúzsky tím Renault, s ktorým sa dohodol na dvojročnom kontrakte. V Renaulte nahradí Španiela Carlosa Sainza. Jeho novým spolujazdcom bude Nemec Nico Hulkenberg. 

"Bolo to asi jedno z najťažších rozhodnutí v mojej doterajšej kariére. No nastal čas, aby som vyskúšal novú výzvu," uviedol Ricciardo a dodal: "Ešte je pred nami mnoho práce, kým budeme konkurovať našim súperom na najvyššej úrovni. Bol som však ohromený progresom Renaultu v ostatných dvoch sezónach."


Tagy: Red Bull Daniel Ricciardo

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Laszlo Balogh, Tamas Kovacs, Zoltan Balogh, Zsolt Czegledi; Video: YouTube

DISKUSIA