Tottenham prvý v dejinách Premier League bez nákupov: Udržali sme najdôležitejších hráčov

Tottenham Hotspur
Tottenham Hotspur

LONDÝN - Tottenham Hotspur v ostatných rokoch patrí k čiernym koňom najvyššej anglickej futbalovej súťaže. Postupne sa vypracoval na mužstvo, s ktorým sa opatrne počíta v bojoch o majstrovský titul. Pred touto sezónou však viacero britských médii spochybňuje ambície "kohútov". V čase, keď popredné kluby míňajú horibilné sumy na prestupovom trhu, Tottenham zvolil opačný smer.

V letnom prestupovom okne nezískal ani jednu novú posilu. Stal sa vôbec prvým klubom Premier League, ktorý nepodpísal pred novým ročníkom ani jedného nového hráča. S prestupom do metropoly Anglicka sa pritom v tamojšom bulvári skloňovalo aj meno slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku. V noci zo štvrtka na piatok sa však transferové obdobie na ostrovoch skončilo, takže je isté, že minimálne tento rok do kádra Tottenhamu nepribudne žiadna nová tvár.

Napriek nulovej aktivite pri dopĺňaní tímu tréner Mauricio Pochettino pripomenul, že jeho realizačný tím nebol celkom nečinný. Namiesto bujarých nákupov sa rozhodol poistiť si súčasné kľúčové postavy mužstva. Nové dlhodobé kontrakty podpísali Harry Kane, Dávinson Sánchez, Son Heung-Min, Erik Lamela či Harry Winks. "Udržali sme najdôležitejších hráčov. Myslíme si, že lepšie riešenie bolo uzavrieť nové zmluvy s našimi najlepšími, a to tiež niečo stojí. Ide o naozaj masívnu investíciu," cituje trénera Mauricio Pochettino britský Independent.

Štyridsaťšesťročný Argentínčan je na lavičke "Spurs" štvrtý rok a podľa jeho slov je spokojný s prestupovou politikou, ktorú v konečnom dôsledku pomáhal utvoriť: "Sme jediní v Európe bez aktívnej účasti na trhu. Možno to vyzerá zle, lebo móda je opačná, ale ja som pokojný. Ak chcete uspieť, musíte sa držať svojich princípov a konať rozvážne, v súlade so stratégiou. Iste, sme vždy sme otvorení možnosti posilniť sa, nie však za každú cenu," dodal Pochettino.

Ďalším z dôvodov nečinnosti na trhu je aj výstavba nového štadióna. Veľký projekt odčerpáva značné prostriedky, a podľa Pochettina tomu nepomáha ani proces výstupu Veľkej Británie z Európskej únie: "Staviame nové tréningové priestory i štadión. To všetko stojí takmer miliardu libier. Hovorí sa síce o 400 miliónoch, ale tomu neverte. Navyše Brexit všetko ešte predražil o tretinu."

Tottenham skončil v minulej sezóne Premier League na treťom mieste so štvorbodovým mankom na druhý Manchester United. Za víťazom a suverénom ostatného ročníka Manchestrom City zaostal o priepastných 23 bodov. Do sezóny 2018/2019 vstúpia "kohúti" v sobotu od 13.30 na pôde Newcastlu United. V drese "strák" pôsobí slovenský brankár Martin Dúbravka.


Tagy: Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Frank Augstein

DISKUSIA