VIDEO Korupcia na najvyšších miestach? Rozhodca v Lige majstrov kruto zarezal Stochovu Slaviu!

Sklamaný Vladimír Coufal po vypadnutí Slavie
Sklamaný Vladimír Coufal po vypadnutí Slavie

KYJEV - Niet divu, že po odvetnom súboji predkola Ligy majstrov v Kyjeve zavládlo v tábore pražskej Slavie, ktorej súčasťou je aj Miroslav Stoch, obrovské sklamanie. Český zástupca po domácej remíze 1:1 nebol horším tímom ani na pôde súpera a postup do ďalšej fázy Stochovcom ušiel len o vlások. Obzvlášť kruté boli pre hostí dva verdikty rozhodcu, ktorý v Kyjeve prakticky zarezal pražský klub, ktorý si tak o skupinovú fázu najprestížnejšej európskej klubovej súťaže už nezahrá.

Rozhodcovské poľské kvarteto na čele s hlavným arbitrom Danielom Stefanskim totálne zlyhalo, keď dva kľúčové momenty štvorica rozhodcov vyhodnotila nesprávne a výrazne tak ovplyvnila priebeh zápasu. V 38. minúte odmával postranný Marcin Boniek Slavii ofsajd a neuznal tak regulárny vyrovnávajúci gól Tecla. V druhom polčase zas naopak ten istý arbiter uznal gól domáceho Besedina na 2:0, ktorý padol z jasného ofsajdu. Dve kruté rany pre Stochovu Slaviu. 

O jednostrannom pískaní rozhodcov svedčia aj štatistiky v počte žltých kariet (0:6) či ofsajdov (0:3). Jedným z potrestaných bol aj Miroslav Stoch, ktorý videl kartu za nešportové správanie v nadstavenom čase prvého polčasu. Niet divu, že šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík po krutom výsledku penil a zvolil poriadne ostré slová. "Arbitri hrubo ovplyvnili oba zápasy. Podpredseda Surkis by mal odstúpiť a UEFA sa nesmie diviť, čo fanúšikovia oprávnene skandujú v spojení s jeho menom. Byť Dynamom, takto by som postúpiť naozaj nechcel. Som pyšný na náš tím a budeme tvrdo pracovať ďalej, díky za podporu!" napísal na sociálnej sieti. Tvrdík žiada odstúpenie viceprezidenta Surkisa, ktorý len pre zaujímavosť je bratom aktuálneho prezidenta Dynama Kyjev. 

Sklamaný tréner Slavie Trpišovský výkon rozhodcov nechcel hodnotiť. "Chcel by som pochváliť našich hráčov za výkon zhruba od 15. minúty. Za to, ako hrali a ako sa prezentovali. Myslím, že sme odviedli dobrý výkon. Zvyšok mi príde absurdné hodnotiť, nemá zmysel sa vôbec o tom zápase baviť," povedal na tlačovej konferencii Trpišovský.

Pražania, ktorí v prvom dueli v Edene remizovali 1:1, podľa neho proti favoritovi nesklamali. "Najväčšie pozitívum je, že keď sa dvojzápas spočíta, ani v jednom zápase sme neboli horším tímom. V niektorých fázach sme doma aj vonku dominovali. Hráči vyzerali výborne bežecky i herne," uviedol Trpišovský.

"Dvojzápas rozhodla efektivita, že súper šance premieňal a my nie. Na druhej strane po dnešku už chápem, prečo Dynamo nedostáva góly," dodal s odkazom na situáciu v 38. minúte odvety, kedy rozhodca najprv uznali Teclov gól, ale po chvíli ho zrejme kvôli v ofsajde stojacemu Delimu odvolali.

Slaviu po vyradení v kvalifikácii Ligy majstrov čaká základná skupina Európskej ligy. "Hráme Európsku ligu, takže sa k rozhodcovi nemôžem vyjadriť. Už asi chápem tie vyjadrenia o bodajúcich osách," narážal Trpišovský na pondelkový výrok kouča Dynama Alexandra Chackeviča. Bieloruský tréner si po prvom dueli v Edene sťažoval na bodnutie od ôs a pred odvetou uviedol, že jeho tím bude štípať ako otravný hmyz.


Tagy: Miroslav Stoch Dynamo Kyjev ŠK Slavia Praha

Zdroj:
ČTK, športky, SITA, TASR
Foto:
SITA/AP - Efrem Lukatsky; Video: ČT Sport

DISKUSIA