VIDEO Korupcia na najvyšších miestach? Rozhodca v Lige majstrov kruto zarezal Stochovu Slaviu!

Sklamaný Vladimír Coufal po vypadnutí SlavieSklamaný Vladimír Coufal po vypadnutí Slavie Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

KYJEV - Niet divu, že po odvetnom súboji predkola Ligy majstrov v Kyjeve zavládlo v tábore pražskej Slavie, ktorej súčasťou je aj Miroslav Stoch, obrovské sklamanie. Český zástupca po domácej remíze 1:1 nebol horším tímom ani na pôde súpera a postup do ďalšej fázy Stochovcom ušiel len o vlások. Obzvlášť kruté boli pre hostí dva verdikty rozhodcu, ktorý v Kyjeve prakticky zarezal pražský klub, ktorý si tak o skupinovú fázu najprestížnejšej európskej klubovej súťaže už nezahrá.

Rozhodcovské poľské kvarteto na čele s hlavným arbitrom Danielom Stefanskim totálne zlyhalo, keď dva kľúčové momenty štvorica rozhodcov vyhodnotila nesprávne a výrazne tak ovplyvnila priebeh zápasu. V 38. minúte odmával postranný Marcin Boniek Slavii ofsajd a neuznal tak regulárny vyrovnávajúci gól Tecla. V druhom polčase zas naopak ten istý arbiter uznal gól domáceho Besedina na 2:0, ktorý padol z jasného ofsajdu. Dve kruté rany pre Stochovu Slaviu.

O jednostrannom pískaní rozhodcov svedčia aj štatistiky v počte žltých kariet (0:6) či ofsajdov (0:3). Jedným z potrestaných bol aj Miroslav Stoch, ktorý videl kartu za nešportové správanie v nadstavenom čase prvého polčasu. Niet divu, že šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík po krutom výsledku penil a zvolil poriadne ostré slová. "Arbitri hrubo ovplyvnili oba zápasy. Podpredseda Surkis by mal odstúpiť a UEFA sa nesmie diviť, čo fanúšikovia oprávnene skandujú v spojení s jeho menom. Byť Dynamom, takto by som postúpiť naozaj nechcel. Som pyšný na náš tím a budeme tvrdo pracovať ďalej, díky za podporu!" napísal na sociálnej sieti. Tvrdík žiada odstúpenie viceprezidenta Surkisa, ktorý len pre zaujímavosť je bratom aktuálneho prezidenta Dynama Kyjev.

Artem Besedin z ofsajdu Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

Sklamaný tréner Slavie Trpišovský výkon rozhodcov nechcel hodnotiť. "Chcel by som pochváliť našich hráčov za výkon zhruba od 15. minúty. Za to, ako hrali a ako sa prezentovali. Myslím, že sme odviedli dobrý výkon. Zvyšok mi príde absurdné hodnotiť, nemá zmysel sa vôbec o tom zápase baviť," povedal na tlačovej konferencii Trpišovský.

Pražania, ktorí v prvom dueli v Edene remizovali 1:1, podľa neho proti favoritovi nesklamali. "Najväčšie pozitívum je, že keď sa dvojzápas spočíta, ani v jednom zápase sme neboli horším tímom. V niektorých fázach sme doma aj vonku dominovali. Hráči vyzerali výborne bežecky i herne," uviedol Trpišovský.

"Dvojzápas rozhodla efektivita, že súper šance premieňal a my nie. Na druhej strane po dnešku už chápem, prečo Dynamo nedostáva góly," dodal s odkazom na situáciu v 38. minúte odvety, kedy rozhodca najprv uznali Teclov gól, ale po chvíli ho zrejme kvôli v ofsajde stojacemu Delimu odvolali.

Slaviu po vyradení v kvalifikácii Ligy majstrov čaká základná skupina Európskej ligy. "Hráme Európsku ligu, takže sa k rozhodcovi nemôžem vyjadriť. Už asi chápem tie vyjadrenia o bodajúcich osách," narážal Trpišovský na pondelkový výrok kouča Dynama Alexandra Chackeviča. Bieloruský tréner si po prvom dueli v Edene sťažoval na bodnutie od ôs a pred odvetou uviedol, že jeho tím bude štípať ako otravný hmyz.

Viac o téme: Miroslav Stoch Dynamo Kyjev ŠK Slavia Praha
  • Zdroj: ČTK, športky, SITA, TASR