Michael Schumacher sa sťahuje do Španielska: FOTO luxusnej vily na slnečnej Mallorce

Michael Schumacher
Michael Schumacher

PALMA DE MALLORCA - Mnohonásobný šampión formuly 1 Michael Schumacher sa usadí na Malorke. Švajčiarskemu časopisu L'Illustré to potvrdila starostka letoviska Andratx, kde žena slávneho nemeckého pacienta Corinna kúpila luxusnú nehnuteľnosť.

Štyridsaťdeväťročný Schumacher, ktorý sa neukázal na verejnosti od ťažkej nehody na lyžiach vo francúzskom Méribel pred takmer piatimi rokmi, je dnes podľa médií ťažko postihnutý. Po nehode podstúpil dve operácie mozgu a bol niekoľko mesiacov v kóme. V júni roku 2014 bol prevezený z Francúzska do Švajčiarska do domáceho ošetrovania v dome pri Ženevskom jazere. Správy o jeho zdraví presakujú na verejnosť len sporadicky.

Corinna Schumacherová podľa švajčiarskeho denníka zaobstarala v Andratx rozsiahlu nehnuteľnosť za 30 miliónov eur. Predtým patrila miliardárovi Florentinovi Pérezovi, prezidentovi futbalového klubu Realu Madrid. Podľa švajčiarskeho magazínu ide o skutočný "bunker", ktorý svojich obyvateľov chráni pred zrakmi zvedavcov.

"Myslím, že vám môžem oficiálne potvrdiť, že Michael Schumacher sa usídli v našej obci a že sa všetko pripravuje na jeho prijatie," povedala švajčiarskemu magazínu starostka Andratx Katia Rouarchová. O sťahovaní Schumacherových bola informovaná aj miestna polícia.


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook

DISKUSIA