Legendárny Jágr otvorene: Keby teraz skončím, možno by som bol šťastnejší

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Osud hokejového Kladna je najväčšou motiváciou štyridsaťšesťročného útočníka Jaromíra Jágra v pokračovaní v kariére. V januári sa vrátil z NHL z Calgary, aby Rytierom pomohol do extraligy, ale pretrvávajúce problémy s kolenom mu nedovolili sa plnohodnotne zapojiť. Teraz sa hrajúca legenda vracia do formy.

"Či by som si dokázal predstaviť svoj život bez hokeja? Samozrejme. Keby som teraz skončil, možno by som bol šťastnejší. Ale mám určitú zodpovednosť ku klubu. K ľuďom, ktorí to so mnou ťahajú a verili, že sa do Kladna vrátim. Aj k deťom, ktoré tu máme," povedal Jágr novinárom.

Majiteľ Rytierov chce klubu, ktorý sa od zostupu v roku 2014 márne snažia vrátiť do extraligy, pomôcť k svetlejšej budúcnosti. "Keby mi niekto sľúbil alebo zaručil, že klub bude pokračovať a neskončí, aj keď hrať nebudem, tak nemám problém skončiť," vyhlásil Jágr.

"Aj keď hokej milujem, nie je to pre mňa to najdôležitejšie. Hlavný dôvod, prečo hrám, je zodpovednosť. Tí ľudia, ktorí pracujú v našom klube, mohli odísť niekam inam a zostali len z toho dôvodu, že verili, že sa vrátim, podržali klub v ťažkých podmienkach. Bolo by odo mňa nefér, keby som sa ja na to teraz vybodol. Mám hokej rád, ale keby som teraz skončil, tak som v pohode. Nechcel by som však pri svojom konci stiahnuť ostatných ľudí so mnou," podotkol Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
rytirikladno.cz/Bohumil Kučera

DISKUSIA