Nosný stĺp londýnskej Chelsea si je vedomý reality: Som tu šťastný, nikam neodídem!

Eden Hazard
Eden Hazard

LONDÝN - Belgický futbalový reprezentant Eden Hazard neopustí londýnsku Chelsea v letnom prestupovom období, ktoré sa v európskych súťažiach končí najneskôr 31. augusta.

Bronzový medailista z nedávneho svetového šampionátu v Rusku po skončení turnaja naznačil, že nastal čas hľadať si nové pôsobisko a bol spájaný s prestupom do španielskeho Realu Madrid. V rozhovore pre RMC Sport však potvrdil, že minimálne sezónu 2018/19 strávi v britskej metropole.

"Momentálne som tu šťastný. Uvidíme, čo sa stane o rok alebo o dva. Teraz neodídem. Všetci vedia, čo som povedal tesne po majstrovstvách sveta, ale som tu skutočne rád," prezradil 27-ročný ofenzívny univerzál, ktorý háji farby Chelsea od roku 2012 a stále má v Londýne platnú zmluvu až do konca sezóny 2019/20.

Hazard nechýbal v zostave "The Blues" v prvých dvoch ligových kolách, keď naskakoval z lavičky na 14 resp. 29 minút. V oboch prípadoch si pripísal jednu gólovú asistenciu a tešil sa z víťazstva svojho tímu. Samotný hráč si myslí, že by ho Chelsea v súčasnej situácii nepredala, pretože by už nemohla získať adekvátnu náhradu. Prestupové okno v Premier League sa zatvorilo 9. augusta. "Nemohli by podpísať nikoho nového. Preto existuje len malá pravdepodobnosť, že by ma niekam poslali," dodal pre RMC Sport dvojnásobný anglický šampión.


Tagy: Chelsea Eden Hazard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA