Hertha s Dudom vstúpila do sezóny triumfom, neúspešný štart vicemajstra z Gelsenkirchenu

Niklas Stark a Georg Margreitter v súboji Herthy s NorimbergomNiklas Stark a Georg Margreitter v súboji Herthy s Norimbergom Zdroj: SITA/Joerg Carstensen/AP

Futbalisti Herthy Berlín vstúpili víťazne do novej sezóny nemeckej Bundesligy. V sobotu zdolali na domácom trávniku 1. FC Norimberg 1:0, keď jediný gól strelil v 27. minúte kapitán Vedad Ibiševič.

Hertha mohla o výhru prísť v závere, v 84. minúte však nepremenil pokutový kop útočník hostí Mikael Ishak. V domácom drese odohral v strede poľa celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda, jeho spoluhráč Peter Pekarík musí vynechať úvod ročníka pre chronické problémy s kolenom.

Neúspešný štart do sezóny zažili hráči FC Schalke 04, úradujúci vicemajster prehral v 1. kole na ihrisku Wolfsburgu 1:2. Hostia síce dokázali po vylúčení obrancu Matiju Nastasiča aj s desiatimi hráčmi vyrovnať na 1:1, keď sa presadil v 85. minúte z pokutového kopu Nabil Bentaleb, ale "vlci" vydreli triumf v závere. Vo štvrtej minúte nadstaveného času strelil víťazný gól Daniel Ginczek.

Borussia Mönchengladbach si poradila s Bayerom Leverkusen 2:0. Domácim chýbal pre zranenie stehenného svalu slovenský stredopoliar László Bénes.

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)
Góly: 55. Hofmann (z 11 m), 58. Johnson
/László Bénes (Mönchengladbach) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Hertha Berlín - 1. FC Norimberg 1:0 (1:0)
Gól: 27. Ibiševič
/Ondrej Duda odohral celý zápas, Peter Pekarík (obaja Hertha) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Werder Brémy - Hannover 96 1:1 (0:0)
Góly: 85. Gebre Selassie - 76. Weydandt

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:1)
Góly: 10. N. Müller, 82. Haller

VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 2:1 (1:0)
Góly: 33. Brooks, 90.+4 Ginczek - 86. Bentaleb (z 11 m). ČK: 65. Nastasič (Schalke)

Fortuna Düsseldorf - FC Augsburg 1:2 (1:0)
Góly: 39. Raman - 57. Hinteregger, 77. Hahn

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda