VIDEO Strelci na Pasienkoch si obuli zlaté gólové kopačky: Prestrelka Slovana s Trenčínom!

Na snímke sprava Moha (ŠK Slovan) a Milan Kvocera  (AS Trenčín) v súboji o loptuNa snímke sprava Moha (ŠK Slovan) a Milan Kvocera (AS Trenčín) v súboji o loptu Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Líder futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava remizoval s Trenčínom 3:3 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola. Trenčania nechali pred dôležitým štvrtkovým zápasom Európskej ligy UEFA proti AEK Larnaka odpočívať viaceré opory, až po prestávke nastúpili Joey Sleegers a Antonio Mance. "Belasí" viedli už od 2. min, kedy Andraž Šporar utiekol obrane hostí a osamotený pred brankárom Igorom Šemrincom nezaváhal.

Aj ďalšie dva góly dal Slovan zo stredu "šestnástky". Dejana Dražiča síce tesne bránil Lukáš Skovajsa, no v 28. min bolo 2:0. Krajný obranca Mitch Apau sa nečakane vybral do útoku a peknou prihrávkou ho našiel Šporar. S vysokou prehrou sa odmietol zmieriť Hamza Čatakavič, ktorý tesne pred prestávkou znížil.

V druhom polčase to dlho nevyzeralo, že hostia získajú bod, no v závere najprv Antonio Mance hlavou znížil a Čatakovič vzápätí premenil pokutový kop, ktorý po faule brankára Dominika Greifa na Jakuba Paura nariadil arbiter Pavol Chmura. Slovan vedie domácu ligu o dva body pred druhou Dunajskou Stredou.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 6. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:3 (3:1)
Góly: 2. Šporar, 28. Dražič, 38. Apau - 44. a 88. Čatakovič (druhý z pok. kopu), 86. Antonio Mance, ŽK: 86. Nono, 88. Greif - 51. Van Arnhem, 53. Ubbink, 69. Čatakovič, rozhodovali: Chmura - Hrčka, Chládek, 1567 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono - V. Savičevič (82. Hološko), Holman (62. De Kamps), Moha - Šporar, Dražič

Trenčín: Šemrinec - Yem, Paur, Mašović, Skovajsa - Van Arnhem (85. Kleščík) - Azango, Ubbink, Bukari (77. Sleegers) - Čataković, Kvocera (46. Antonio Mance)

Martin Ševela, tréner Slovana: "Mali sme v prvom polčase dostatok šancí, mohli sme dať aj viac gólov. Vedeli sme, že v druhom polčase Trenčín nemá čo stratiť. Šance, aké mal Šporar, sa musia premieňať. V závere sme zle reagovali pred gólovými situáciami. Bol to zaujímavý zápas z oboch strán. Trenčínu prajem, aby vo štvrtok na Cypre vybojoval postup v Európskej lige."

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Bola to reklama na futbal. Hrali proti sebe dva ofenzívne tímy. Chceli sme Slovan eliminovať v strede, ale strácali sme lopty. Veľmi dôležitý bol náš gól na 1:3. To nám dalo nádej do druhého polčasu. Pre nás je remíza veľmi dôležitá do štvrtkovej odvety v EL."

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, TASR, SITA