VIDEO Hotový boj o prežitie, vojnové podmienky: Pekelné teploty trápili aj majstra Djokoviča

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Srbský tenista Novak Djokovič postúpil po víťazstve nad Maďarom Mártonom Fucsovicsom do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V utorňajšom stretnutí 1. kola nepredviedol v úvodných troch setoch optimálny výkon. Dôvodom boli aj vysoké teploty, ktoré v priebehu dňa dosahovali v New Yorku až 32 stupňov Celzia. Organizátori US Open sa prvýkrát rozhodli povoliť hráčom 10-minútovú prestávku po treťom sete.

"Modlil som sa počas zápasu, aby mi bolo lepšie, pretože som sa v prvých troch setoch necítil dobre," uviedol víťaz tohtoročného Wimbledonu Djokovič a dodal: "Chcem sa poďakovať organizátorom, že nám umožnili mať prestávku po treťom sete. Obaja sme ju potrebovali." Do rytmu sa Djokovič dostal až v závere stretnutia, keď zvíťazil v posledných 10 hrách (6:3, 3:6, 6:4, 6:0).

Novak Djokovič Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Aj jeho súper mal počas stretnutia zdravotné problémy. "Obaja sme sa trápili. Mohli ste to vidieť. Až koncom tretieho dejstva sme začali hrať lepšie, aspoň ja áno," skonštatoval Djokovič a dodal: "Predtým to bol boj o prežitie".

Zápas Djokoviča s Fucsovicsom bol prvým, v ktorom organizátori turnaja uplatnili pravidlo o prestávke pre horúčavy. Obaja po 2 hodinách a 22 minútach od začiatku stretnutia mohli opustiť kurt a stráviť povolený čas v ľadovom kúpeli. "Bojujete so svojim súperom viac ako dve hodiny a ešte pred koncom zápasu sedíte vedľa seba nahí v ľadovej vode. Neskutočný pocit," dodal na záver so smiechom Djokovič.

Viac o téme: Novak Djokovič Martón Fucsovics