Výkon ako z inej galaxie: Zo súperov spravil štatistov, ale hneď po etape oznámil koniec

Rohan Dennis
Rohan Dennis

TORRELAVEGA – Víťazom utorňajšej 16. etapy cyklistických pretekov Okolo Španielska, ktorou bola individuálna časovka na 32 km zo Santillana del Mar do Torrelavegy, sa stal Austrálčan Rohan Dennis (BMC).

Dvadsaťosemročný rodák z Adelaide Dennis dosiahol 25. víťazstvo v profesionálnej kariére. Tento rok sa tešil z víťazstva po šiesty raz, bez výnimky v časovke. Sezónu otvoril titulom v národnom šampionáte, potom sa presadil na Okolo Abú Zabí, Tirreno-Adriatico, Giro d'Italia a vyhral aj úvodnú časovku na 8 km na tohtoročnej Vuelte.

"Snažil som sa kontrolovať preteky od začiatku do konca. Najviac som sa sústredil na prostrednú časť a vyšlo to perfektne. Vedel som, že idem rýchlo, ale naozaj som nevedel, čo mám čakať od ostatných chalanov. Po dnešnom víťazstve odchádzam domov a budem sa pripravovať na majstrovstvá sveta," povedal víťazný Dennis.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe štartoval ako 42. v poradí a finišoval na 107. pozícii s mankom 5:16 min na víťazného Dennisa.


Tagy: Rohan Dennis

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
PhotoGomezSport

DISKUSIA