FOTO Podarená karikatúra Sereny mala pobaviť svet: Autorovi sa vyhrážajú smrťou!

Serena Williamsová vo finále US OpenSerena Williamsová vo finále US Open Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - V tenisovom svete stále rezonuje incident nahnevanej Sereny Williamsovej s rozhodcom vo finále US Open. Kauza má ďalšie pokračovanie - z bývalej svetovej jednotky si vystrelil Austrálsky karikaturista.

Umelec sa totiž inšpiroval besniacou 36-ročnou tenistkou a zvečnil ju vo svojom diele. Rozzúrená americká tenistka skáče po rakete, zatiaľ čo rozhodca prosí mladú Japonku, aby nechala Williamsovú vyhrať. "V nedeľu v noci som nakreslil túto karikatúru potom, čo som videl finále US Open. Keď som videl správanie Williamsovej, musel som to nakresliť. Prišlo mi to zaujímavé," povedal karikaturista. Na autora diela sa však strhla obrovská vlna kritiky a dokonca sa mu vyhrážajú aj smrťou.

Karikatúra so Serenou Williamsovou Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Mark Knight

Williamsová prehrala finále US Open s Japonkou Naomi Osakovou 2:6 a 4:6, rozhodca v stretnutí viackrát potrestal 23-násobnú grandslamovú šampiónku, keď jej v druhom sete udelil varovanie, trestný fiftín a trestný gem. Postupne za nepovolený koučing z tribúny, rozbitú raketu a verbálny útok na rozhodcu. Williamsová následne dostala aj pokutu 17.000 amerických dolárov. 

Bývalá svetová jednotka a grandslamová multišampiónka nazvala portugalského arbitra Carlosa Ramosa klamárom, zlodejom a dokonca sexistom. "Ste klamár. Už nikdy nebudete rozhodovať moje zápasy. Kedy sa mi plánujete ospravedlniť, povedzte, že vás to mrzí," nakričala na portugalského rozhodcu.

Karikatúru so Serenou Williamsovou Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP

Viac o téme: Serena Williamsová US Open
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články