Hamšíkov šéf si robí zálusk na ďalší klub: Dajte mi šancu a kúpim ho

Aurelio De LaurentiisAurelio De Laurentiis Zdroj: SITA

NEAPOL - Prezident talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Aurelio De Laurentiis prezradil, že má v úmysle kúpiť chorvátsky tím Hajduk Split. Odhodlanie 69-ročného filmového magnáta vzbudilo pri Jadrane pomerne veľký rozruch.

"Dajte mi šancu a kúpim Hajduk. Som pripravený na rokovania, ale nie s fanúšikmi. Baviť sa budem jedine s niekým z mesta alebo klubu. Nežartujem," povedal De Laurentiis v interview pre web sportske.jutarnji.hr.

Ak by sa táto transakcia uskutočnila, bol by to už tretí klub v De Laurentiisovom portfóliu. Okrem SSC Neapol je aj prezidentom v Bari. Klub z juhu Talianska kúpil minulý rok, keď naň bol vyhlásený konkurz. Keďže v Bari sa nachádza omnoho lepší štadión ako v Neapole, De Laurentiis sa prednedávnom obrátil na Európsku futbalovú úniu (UEFA) s požiadavkou, či by "partenopei" nemohli hrávať domáce zápasy v pohárovej Európe práve v Bari. Zároveň prisľúbil, že ak dôjde k zmene domáceho štadióna, z vlastného vrecka zaplatí na každý zápas do Bari tisíc autobusov pre neapolských fanúšikov.

De Laurentiis kúpil SSC Neapol v roku 2004 v čase, keď pôsobil v tretej najvyššej súťaži. Hajduk Split účinkuje medzi chorvátskou elitou, ale po šiestich kolách ročníka 2018/2019 má na konte iba štyri body. Portál transfermarkt.de odhadol hodnotu súčasného kádra Hajduku na 18,5 milióna eur.

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články