Medzinárodná hanba! Predaj lístkov na MS v hokeji na Slovensku odštartoval katastrofou

Nezvládnutý začiatok predaja lístkov na MS v hokeji 2019
Nezvládnutý začiatok predaja lístkov na MS v hokeji 2019

BRATISLAVA - Fanúšikovia zúria, penia, sťažujú sa a všetko oprávnene. Začiatok predaja vstupeniek na očakávané majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať v Bratislave a Košiciach, nedopadol najlepšie. Fanúšikovia museli bojovať s nikdy nekončiacim "kolotočom" problémov.

Horší začiatok sa dá predstaviť iba ťažko. V stredu 19.9.2018 o 9:19 sa oficiálne spustil predaj vstupeniek na MS v hokeji, no mnohí sa k lístkom nedostali. Ľudia, ktorí prišli a dlho čakali priamo na mieste, stáli v nehybnom rade. Prvé lístky si kúpil Ján Laco, no fanúšikovia to také ľahké nemali. Ešte pol hodinu po začiatku spustenia predaja stál pri pokladni prvý kupujúci. "Chceli sme kúpiť štyri lístky, povedali nám, že majú už iba dva, aj tie zatiaľ nemáme," povedali priamo na mieste prví kupujúci Športkám.

Predaj sa spustil aj na internete. Nápor ľudí mohla spoločnosť Ticketportal očakávať, no pripravená nebola dostatočne. Systém od úplného začiatku padal a ľudia sa nedostali nikam. Ak sa aj dostali, boli zaradení do poradia, ktoré sa zmenilo na kolotoč, z ktorého sa nedá dostať. Had dlhý približne 14-tisíc ľudí sa na prvý pohľad rýchlo pohyboval, no keď mal prísť človek na rad, systém ho znovu hodil na chvost. Keď prišiel zákazník sa web, zobrazil sa mu oznam: "Vážený zákazník, práve ste sa zaradil do poradia zákazníkov čakajúcich pred Vami. Ste 7081 v poradí, hneď ako na Vás príde rad, budete automaticky presmerovaný do hľadiska. Po opustení stránky alebo obnovení stránky Vás systém zaradí na koniec poradia čakajúcich zákazníkov." Aj keď sa však človek dostal podľa správnosti na rad, opätovne bol zaradený na koniec poradovníka.

Nekonečný boj s padaním systému a kolotočom sa na prvý pohľad  nedal vyhrať. Aj keď spoločnosť informovala o stovkách predaných lístkov, nikto nevie, ku komu sa vlastne dostali. Systém očividne pustil ku kúpe iba niekoľko ľudí a iných čakali nervy a stres. Vyhralo teda šťastie nad spravodlivosťou.

Aj pod týmto videom, ktoré na sociálnu sieť pridalo IIHF, sa množia nespojoné komentáre hokejových fanúšikov zo zahraničia, ktorí sa k lístkom nevedia dostať.


Tagy: Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - František Iván, Pavel Neubauer

DISKUSIA