VIDEO Dinamo Záhreb na čele trnavskej skupiny: Fenerbahce z Chorvátska s poriadnou nádielkou

Eljif Elmas a Amer Gojak v súboji o loptuEljif Elmas a Amer Gojak v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Darko Bandic

ZÁHREB - V zápase 1. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 zvíťazili futbalisti Dinama Záhreb nad Fenerbahce Istanbul 4:1.

"Fener", hrajúci bez slovenského reprezentačného stopéra Martina Škrtela, inkasoval na záhrebskom Maksimire už v 16. minúte. Prízemnou strelou zvnútra šestnástky sa presadil Ivan Šunjič - 1:0. Chorvátsky tím pretavil hernú prevahu do druhého presného zásahu, o ktorý sa v 28. minúte postaral Izet Hajrovič. Do prestávky mohlo viesť dominujúce Dinamo aj vyšším rozdielom, strelu Emira Dilavera však zastavila žrď.

Turci v úvode druhého dejstva strelili kontaktný gól po presnej hlavičke Romana Neustädtera - 2:1, ale nádej na priaznivý výsledok im odviali dva zlepené zásahy Hajroviča a Olmoa.

Dinamo Záhreb - Fenerbahce Istanbul 4:1 (2:0)
Góly: 16. Šunjič, 28. a 57. Hajrovič, 60. Olmo - 47. Neustädter. ŽK: Hajrovič, Gojak, Šunjič - Köybasi, Elmas. Rozhodca: Pawson (Angl.)

Dinamo: Livakovič - Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani - Stojanovič, Šunjič, Gojak, Hajrovič (81. Doumbia) - Oršič (76. Kadzior), Gavranovič (85. Budimir), Olmo

Fenerbahce: Tekin - Özbayrakli, Neustädter, Reyes, Köybasi - Topal, Elmas - Potuk (80. Slimani), Benzia (65. Jailson), Chahechouhe (64. Alici) - Frey

Viac o téme: GNK Dinamo Záhreb Fenerbahce S.K.