Senzačný trnavský hrdina ťažko hľadal správne slová: Najkrajší pocit v mojej doterajšej kariére

Matej Oravec oslavuje víťazný gól Trnavy
Matej Oravec oslavuje víťazný gól Trnavy

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava senzačne zvíťazili nad belgickým tímom RSC Anderlecht Brusel 1:0 na domácom trávniku v úvodnom zápase D-skupiny Európskej ligy. Jediný gól strelil v 79. minúte stredopoliar Matej Oravec, ktorý zostal nepokrytý na vzdialenejšej žrdi po rohovom kope a hlavičkou rozvlnil sieť vôbec z prvého pokusu do priestoru bránky.

Trnavský gólman Chudý nečelil počas celého stretnutia jedinej strele, a tak si domáci pripísali tri body do tabuľky. Ďalší duel v druhej najkvalitnejšej európskej klubovej súťaže absolvujú zverenci trénera Radoslava Látala vo štvrtok 4. októbra o 18.55 h na pôde tureckého Fenerbahce Istanbul.

"Pocity sú krásne, pre takého okamihy hráme futbal. V prvom polčase sme prežili šancu Anderlechtu a čakali sme na našu príležitosť, ktorú sme premenili. Opakuje sa to, čo v kvalifikácii. Dobre bránime a snažíme sa využiť príležitosť, ktorá sa nám naskytne," neskrýval po zápase pocity šťastia trnavský kouč Radoslav Látal.

Autor víťazného gólu Spartaka Matej Oravec ťažko hľadal tie správne slová na opísanie úžasných pocitov, ktoré po zápase prežíval: "Len ťažko sa dajú opísať pocity, ktoré prežívam. Diváci, atmosféra, víťazný gól na konci duelu, niečo neskutočné. Pri predchádzajúcich rohoch neprešla lopta na zadnú žrď, ja som si tam nabehol a dostal loptu. Potom som okúsil zatiaľ najkrajší pocit v mojej doterajšej kariére. V závere nás dostal súper pod tlak, my sme už len bránili výsledok, ale ustáli sme to a zvíťazili sme."


Tagy: FC Spartak Trnava Anderlecht Brusel Matej Oravec

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: RMC Sport

DISKUSIA