VIDEO Košice vládnu Tipsport lige: Nové Zámky prehrali až na piaty pokus, rozhodol Nagy

Radosť hráčov Košíc po úvodnom góleRadosť hráčov Košíc po úvodnom góle Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Až v piatom zápase sezóny našli premožiteľa hráči Nových Zámkov, na Košice doma nestačili 2:3 v piatkovom stretnutí 4. kola hokejovej Tipsport ligy. Domácim sa najprv podarilo zlikvidovať dvojgólový náskok Košíc, keď v 26. min v presilovke vyrovnal na 2:2 Peter König. Lenže už v 34. min prevážil misky váh opäť na stranu východniarov Ladislav Nagy. Košice bez straty bodu vedú súťaž.

MHC Mikron Nové Zámky - HC Košice 2:3 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 21. H. Ručkay (Zbořil, J. Jurík), 26. P. König (Štrauch, Nejezchleb - 3. Lenďák (T. Klíma, Hričina), 17. Kafka (Pretnar), 34. L. Nagy (McDowell),
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, D. Konc

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, P. König, A. Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek

Košice: Habal - Dudáš, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Lenďák - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilar - Hričina, Klíma, Žitný

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Nie som spokojný s prvou tretinou, tam nám chýbal trochu lepší pohyb a hra do tela. Góly, ktoré sme dostali, boli z nášho pohľadu veľmi nešťastné. Gólom v druhej tretine sme sa chytili, boli sme lepší. Za stavu 2:2 sme mali prečíslenie, tam sa lámal chlieb a myslím si, že aj zápas. Z tých šancí sme mohli využiť jednu-dve a zápas by sa skončil úplne inak. V druhej tretine sme boli ďaleko lepším mužstvo, súper sa zmohol len na trápne vyhadzovanie pukov, na bránenie stredného pásma. Veľmi ťažko sa nám prebíjalo dopredu, ale aj tak sme vyvíjali tlak a boli sme lepší. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dnes sme videli jedno kvalitné stretnutie. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú, takýto hokej sa musel divákom páčiť. Úvodná časť zápasu sa pre nás vyvíjala ideálne, súperovi sme odskočili na dva góly. Vlastnými chybami sme súpera dostali do stretnutia. Korčuliarsky to bolo z jednej strany na druhú. Najpodstatnejšie pre nás bolo, že sme zvládli tretiu časť."

Viac o téme: HC Košice MHC Mikron Nové Zámky