Lobotka má vo svojej budúcnosti jasno: V lete som mal ponuky z rôznych klubov, ale...

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka

VIGO - Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka naznačil, že by v zimnom prestupovom termíne mohol odísť zo španielskeho klubu Celta Vigo. Rodák z Trenčína sa po vlaňajšom príchode z dánskeho FC Nordsjaelland zaradil k oporám "Célticos" a v lete sa v súvislosti s ním spomínal záujem rôznych európskych veľkoklubov. Napokon však 23-ročný defenzívny stredopoliar zostal v tíme zo štadióna Balaídos.

"V lete som mal ponuky z rôznych klubov, ale v Celte budem hrať minimálne do polovice sezóny. Samozrejme, všetci hráči z nášho mužstva by si chceli vyskúšať dobrodružstvo v nejakom poprednom európskom klube. Momentálne sa však sústredím na účinkovanie v Celte a uvidíme, čo bude v januári," citujú mnohé zahraničné médiá Lobotkovo vyjadrenie pre španielsky denník Marca.

Napriek tomu, že ho už spájali s Tottenhamom Hotspur, SSC Neapol či Parížom St. Germain, Lobotka neuteká z Galície a na margo možného januárového transferu skonštatoval: "Ťažko povedať. V nasledujúcom zápase môžem zahrať zle, v zostave ma nahradí niekto iný a záujem o mňa opadne. Každopádne, v Celte Vigo som veľmi šťastný. Sezónu sme odštartovali veľmi dobre a dúfam, že takto budeme naďalej pokračovať," doplnil Lobotka.

Celta získala v úvodných štyroch kolách La Ligy 2018/2019 sedem bodov a drží sa na popredných priečkach tabuľky. Na konte má aj domáci skalp úradujúceho víťaza Európskej ligy a kontinentálneho superpohára Atlética Madrid (2:0).


Tagy: Stanislav Lobotka Celta de Vigo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
Stars for Stars media cup 2018

DISKUSIA