VIDEO Joshua sa po bitke zachoval ako pravý šampión: Zaskočený Povetkin nechápal

Šampión Joshua zdolal Povetkina technickým KOŠampión Joshua zdolal Povetkina technickým KO Zdroj: SITA/Nick Potts/PA via AP

LONDÝN - Britský boxer Anthony Joshua dosiahol víťazstvo aj vo svojom 22. zápase v profesionálnom ringu a obhájil opasky organizácií WBA (Super), IBF, WBO a IBO. V súboji superťažkej hmotnostnej kategórie zdolal vo Wembley pred 80 000 divákmi ruského vyzývateľa Alexandra Povetkina technickým KO v siedmom kole a pripravil mu len druhú prehru v 36. dueli kariéry, prvú pred stanoveným časom.

Joshua rozhodol o triumfe na začiatku druhej polovice stretnutia, ktorý bol pôvodne vypísaný na dvanásť kôl. O jedenásť rokov staršieho Rusa najskôr trafil ľavým hákom a potom nasledoval úder sprava, ktorý poslal Povetkina do povrazov. Rodák z Kurska napriek inkasovaným úderom pokračoval ďalej, no svoj koniec oddialil iba o malú chvíľu. Brit sériou presných úderov dostal protivníka opäť do úzkych a ringový rozhodca stretnutie uzavrel 1:01 min pred koncom siedmeho kola.

Joshua priznal, že duel preňho vôbec nebol jednoduchý. "Pár rokov dozadu by som takýto zápas nevyhral. Je to veľký tlak, pretože ma podporuje celá krajina. Energia priamo v ringu vrcholí a vy sa cítite pod tlakom. Neklamem," vyjadril sa Brit, na ktorého ostatných päť duelov prišlo do hľadiska dovedna až 400-tisíc divákov.

Po zápase navyše predviedol gesto, ktoré je hodné iba pravého šampióna. 28-ročný Joshua prišiel po súboji do Povetkinovej šatne a poklonil sa mu. Navyše si s každým členom jeho tímu úctivo podal ruku a svojmu súperovi vyjadril obrovský rešpekt.

Joshua, ktorý vlani v apríli v súboji o titul zdolal Novozélanďana Josepha Parkra, bude chcieť potvrdiť svoje líderské postavenie v superťažkej váhe ziskom opasku v organizácii WBC. Na súpera si počká do 1. decembra, keď sa uskutoční duel medzi Britmi Deontayom Wilderom a niekdajším šampiónom tejto hmotnostnej kategórie Tysonom Furym, ktorý v minulosti zdolal i legendárneho Ukrajinca Vladimira Klička. "Mojou prvou voľbou je Wilder, o ďalších možnostiach sa zatiaľ nechcem rozprávať," dodal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Alexander Povetkin Anthony Joshua
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Nick Potts/PA via AP; VIDEO: streamable
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články