VIDEO Ruský šampión zostáva neporazený: Nurmagomedov v UFC prevalcoval aj McGregora!

Chabib Nurmagomedov v súboji s Conorom McGregorom
Chabib Nurmagomedov v súboji s Conorom McGregorom

LAS VEGAS - Najväčšia hviezda miešaných bojových umení (MMA) Conor McGregor si takto svoj návrat do UFC po takmer dvoch rokoch určite nepredstavoval. V zápase o titul šampióna v ľahkej váhe totiž v Las Vegas podľahol vo štvrtom kole Rusovi Chabibovi Nurmagomedovi, ktorý si tak pripísal už 27. víťazstvo v kariére a aj naďalej zostáva neporazený.

 Tridsaťročný Dagestanec podľa očakávania preniesol zápas hneď od úvodu na zem, írsky vyzývateľ mu však v prvej trojminútovke nedovolil žiadny signifikantný úder či techniku. Ten prišiel na začiatku druhého kola, keď Nurmagomedov trafil pravú zadnú na bradu, ktorou McGregora posadil na zadok a dostal pod veľký tlak. McGregorovi postupne dochádzali sily, jeho povestná ľavačka nenachádzala svoj cieľ a navyše si v defenzíve neraz vypomáhal za hranicou pravidiel, čo mu však rozhodca Herb Dean toleroval. Rozuzlenie prinieslo štvrté kolo, v ktorom McGregor ponúkol ruskému súperovi chrbát a po následnom škrtení Ír odklepal.

Pre Nurmagomedova išlo o prvú obhajobu titulu vo váhe do 70,3 kg, v apríli vystriedal na tróne práve McGregora po víťazstve nad Alom Iaquintom. V profikariére zostáva nezdolaný, svoju bilanciu vylepšil na 27 víťazstiev. McGregor, ktorý nastúpil do MMA zápasu po dvojročnej odmlke, utrpel pri 21 víťazstvách len štvrtú prehru v kariére.

V hlavnom predzápase podujatia zvíťazil Američan Tony Ferguson po tom, čo si jeho krajan Anthony Pettis v divokom zápase zlomil ruku a nemohol pokračovať do tretieho kola. Ferguson sa vrátil do kolotoča UFC iba pol roka od operácie kolena.


Tagy: Conor McGregor Chabib Nurmagomedov

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP/Jon Locher

DISKUSIA