Southgate nerozumie novému formátu anglickej Premier League: Myslím si, že hráčom chýba...

Gareth Southgate
Gareth Southgate

LONDÝN - Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate vyjadril svoje presvedčenie o chýbajúcej mentálnej čerstvosti hráčov z Premier League. Prvý zápas prebiehajúcej sezóny najvyššej anglickej súťaže sa odohral 10. augusta, iba 26 dní po finálovom stretnutí svetového šampionátu v Rusku.

"Myslím si, že im chýba skôr mentálna ako fyzická čerstvosť," uviedol pre portál BBC Southgate. Angličania sa v pondelok predstavia na pôde Španielska v rámci 4. skupiny A-divízie Ligy národov.

Zároveň dodal, že si uvedomuje komplexnosť situácie, ktorá závisí od množstva faktorov. Premier League má iba malý manévrovací priestor z dôvodu veľkého počtu termínov potrebných pre UEFA a FIFA. Španielska La Liga a talianska Serie A začali nový ročník týždeň po anglickej lige, nemecká Bundesliga dokonca až 24. augusta. "Skutočne nerozumiem, prečo sme v Anglicku začali tak skoro, no už to nezmením. Bola to veľmi náročná situácia pre kluby. Pozrite sa na Tottenham, ktorého mnohí hráči nastúpili v oboch semifinálových stretnutiach. Tréneri boli v takmer neriešiteľnej situácii," dodal 48-ročný kouč "Albiónu".

Tridsaťsedem hráčov Premier League sa nachádzalo v Rusku počas finálového víkendu. Deväť hráčov Tottenhamu zasiahlo do posledných dvoch stretnutí na šampionáte. Sedem futbalistov bolo z Manchestru United a po šesť z klubov Chelsea Londýn a Manchester City.


Tagy: Anglicko Gareth Southgate

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Matthias Schrader

DISKUSIA