VIDEO Mladíci zostávajú bez bodu: Detvu trápili až do konca, rozhodol dvojgólový Puliš

Na snímke tréner Detvy Josef TurekNa snímke tréner Detvy Josef Turek Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

PIEŠŤANY - Hokejisti HC 07 Detva triumfovali nad HK Orange 20 3:1 vo štvrtkovom stretnutí 12. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Vedenia sa po bezgólovej prvej tretine prekvapivo ujali v 22. min mladíci gólom Lukáša Luntera. O desať minút vyrovnal Maroš Surový a ešte v druhej časti hry poslal Podpoľancov do vedenia vo vlastnom oslabení Radovan Puliš. Dvadsaťsedemročný útočník poistil triumf Detvy druhým gólom 52 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Za víťazný tím nastúpil premiérovo ruský veterán s dlhoročnými skúsenosťami z KHL Maxim Jakuceňa, bodovo sa nepresadil. Reprezentanti Slovenska do 20 rokov v aktuálnej sezóne Tipsport ligy ešte nebodovali. Detva je v tabuľke na 8. mieste so ziskom 21 bodov.

HK Orange 20 - HC 07 Detva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 22. L. Lunter (R. Svitana) - 32. M. Surový (Z. Král, M. Šimon), 35. Puliš, 60. Puliš (Murček, Martin Chovan)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fridrich, M. Adamec - J. Tvrdoň, Frimmel

HK Orange 20: Sklenár - Nahálka, J. Štefanka ml., Enrik Švec, Golian, Boldižár, Lavička, B. Bricko, Romaňák - Köver, A. Kollár, O. Giertl - Fafrák, Urbánek, Záhradník - Juščák, Čenka, Havrila - S. Slávik, L. Lunter, R. Svitana

Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Jakuceňa - M. Surový, Z. Král, Martin Ďaloga - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský

Viac o téme: HK Orange 20 HC 07 Detva