Popradu hrozí strata troch bodov: Robia aféru z toho, že im chceme zobrať body

Na snímke radosť hráčov PopraduNa snímke radosť hráčov Popradu Zdroj: TASR – František Iván

BRATISLAVA - Hokejistom Popradu hrozí strata troch bodov za nedeľňajší domáci triumf 3:2 nad Nitrou v 14. kole Tipsport ligy 2018/2019. Za "kamzíkov" nastúpil útočník Martin Belluš, ktorý ešte v závere septembra odohral duel rovnakého kola za Banskú Bystricu a medzitým od "baranov" odišiel. Námietku voči jeho štartu podali zástupcovia Nitry. Informuje o tom denník Šport.

"Sme za to, aby sa dodržiavali pravidlá, podľa terajších nastúpil neoprávnene. Konkrétne kroky necháme na kompetentných,“ povedal prezident HK Nitra Miroslav Kováčik pre Šport. Podľa Popradčanov mohol Belluš na súboj proti Nitre nastúpiť, odvolávajú sa na elektronickú matriku, ktorá im taký krok nezablokovala. Reakcia nitrianskeho prezidenta je jasná a tvrdá: "Poprad namiesto toho, aby sa hanbil, tak chce meniť jasne stanovené pravidlá počas sezóny. Robia aféru z toho, že im chceme zobrať body, pritom si za to môžu len sami."

Vedenie súťaže všetky zainteresované strany požiadalo o stanoviská. "Nitra podala námietku, na ktorú má právo. Po preštudovaní podkladov a vyjadreniach zainteresovaných námietku v Pro-Hokeji vyhodnotíme a rozhodneme, či prípad postúpime na ďalšie konanie disciplinárnej komisii Slovenského zväzu ľadového hokeja,“ povedal šéf súťaže Richard Lintner pre Šport.

Viac o téme: HK Poprad HC Nitra Miroslav Kováčik Martin Belluš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – František Iván
  • Zdroj: SITA