Totálny hokejový ošiaľ v Dacjukovom rodisku nemá konca, podmanivá tretina Petrohradu!

Hokejisti JekaterinburguHokejisti Jekaterinburgu Zdroj: hc-avto.ru

JEKATERINBURG - Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg zdolali v piatkovom stretnutí KHL na domácom ľade HK Soči 4:1 a upevnili si pozíciu na čele Východnej konferencie. Avtomobilist je suverén doterajšieho priebehu sezóny, kraľuje celej súťaži so ziskom 48 bodov, dosiahol už 24. víťazstvo z 25 zápasov.

Domáci Petrohrad prehrával v zápase s Amurom Chabarovsk po dvoch tretinách 0:2, ale v treťom dejstve dokázal skóre otočiť a napokon zvíťazil 3:2. Dvoma presnými zásahmi sa na obrate podieľal Alexander Barabanov, víťazný gól dal v 56. minúte. Petrohrad vybojoval štvrtý triumf v rade a vedie Západnú konferenciu o bod pred druhým CSKA Moskva.