Veľký deň pre futbal v Košiciach: Na slávnostnom akte bude aj Ján Kozák

Tréner Ján Kozák
Tréner Ján Kozák

KOŠICE - Aj bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák sa vo štvrtok 8. novembra bude podieľať na poklepaní stavebného kameňa ihriska s umelou trávou v areáli základnej školy na Janigovej ulici v Košiciach. Okrem neho sa na slávnostnom akte zúčastnia aj niekdajší futbalový brankár Stanislav Seman, bývalí futbalisti Miroslav Sovič s Vladimírom Janočkom a prvý viceprezident SFZ Richard Havrilla. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Rekonštrukcia školského ihriska spadá do Projektu výstavby tréningových futbalových ihrísk s umelou trávou v štyroch mestách. "Od štátu sme dostali dva milióny eur, ktoré sú rozdelené do štyroch projektov, na každý je vyčlenených 500-tisíc eur. Stavať budeme okrem Košíc aj v Martine, Poprade a Banskej Bystrici," povedal zástupca generálneho sekretára SFZ pre operatívne riadenie Peter Dedík. Nové ihrisko v Košiciach bude spĺňať najprísnejšie kritériá Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), jeho súčasťou bude aj zavlažovanie a umelé osvetlenie. "Slovenský futbalový zväz má uzatvorenú s mestom Košice nájomnú zmluvu na pozemok na dobu 20 rokov a ihrisko po dokončení bude prevádzkovať Východoslovenský futbalový zväz (VsFZ). Odhadovaný plánovaný rozpočet je 750-tisíc eur. Dofinancovanie nad rámec dotácie zabezpečí SFZ spolu s VsFZ,“ poznamenal Dedík pre web SFZ.

Vo štvrtok sa v areáli ZŠ uskutoční slávnostné začatie stavby. "Počas tohto obdobia nás čakajú najskôr prípravné zemné práce, nasledovať bude realizácia podložia. Do zimy by mala byť hotová spodná stavba a na jar 2019 by sme chceli projekt ukončiť inštaláciou samotného trávnika," doplnil Peter Dedík. Nové ihrisko budú môcť využívať žiaci základnej školy počas telesnej výchovy a vo všeobecnosti bude slúžiť na rozvoj amatérskeho a mládežníckeho futbalu v regióne.


Tagy: Ján Kozák Košice SFZ

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA