VIDEO Veľký návrat spasiteľa Messiho na trávnik: Pohroma, toto sa nemalo prihodiť!

Zásah do čiernehoZásah do čierneho Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy nečakane prehrali s Betisom Sevilla 3:4. Hostia odohrali veľmi dobrý prvý polčas, v ktorom boli strelecky aktívnejší a dostali sa do dvojgólového vedenia. Marca-Andrého ter Stegena postupne prekonali Júnior Firpo a Joaquín.

Po zmene strán sa domácim trikrát podarilo znížiť na rozdiel gólu, dvakrát skóroval Lionel Messi, ale napokon Katalánci utrpeli druhú prehru v sezóne. Navyše, v 81. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Ivan Rakitič, a tak bude chýbať v nasledujúcom ligovom zápase Barcelony na trávniku Atlética Madrid.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 12. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Alavés - Huesca 2:1 (1:1)
Góly: 41. Jony, 68. R. Sobrino - 35. Moisés Gómez

FC Barcelona - Betis Sevilla 3:4 (0:2)
Góly: 67. a 90.+ Messi (prvý z pok. kopu), 79. A. Vidal – 20. Firpo, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales, ČK: 81. I. Rakitič (Barcelona) po druhej ŽK

Rayo Vallecano - Villarreal 2:2 (1:1)
Góly: 45. De Tomás, 66. Á. García - 33. Chukweze, 80. N. Sansone, ČK: 90.+ Álvaro González (Villarreal)

FC Sevilla - Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 70. Mercado, 89. W. Ben Yedder - 38. B. Iglesias

Celta Vigo - Real Madrid 2:4 (0:1)
Góly: 61. Mallo, 90.+ B. Méndez - 23. Benzema, 56. Cabral (vlastný), 83. Sergio Ramos (z pok. kopu), 90.+ D. Ceballos, ČK: 87. Cabral (Celta Vigo) po druhej ŽK

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Celta Vigo Betis Sevilla