VIDEO Vedúci Zvolen v gólovej prestrelke s Nitrou nezaváhal, dráma Bystrice v Nových Zámkoch

Kale Kerbashian a Patrik LušňákKale Kerbashian a Patrik Lušňák Zdroj: SITA/Peter Rusko

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena triumfovali v zápase 21. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Nitrou 6:4.

Úvod duelu vyšiel lepšie hosťom. Do vedenia ich dostal už v 28. sekunde Lantoši, keď obišiel bránku, Skapski v nej sa nedokázal presunúť a nitriansky útočník zasunul puk k pravej žrdi. Domácich tento moment nerozhodil a v 3. minúte po ukážkovej akcii Chovana a Kytnára prvý menovaný poslal puk do odkrytej siete Lawsona. Následne Zvolen využil prvú presilovku v zápase. P. Zuzin sa riadne oprel do strely spoza kruhu a prestrelil brankára spod Zobora – 2:1. "Corgoni" potom mali až dve početné výhody, v prvej sa zoči–voči Skapskimu nepresadil Lantoši, v druhej už čelili úniku Šišovského, ktorý získal stratený puk, v páde zakončil, ale nezmenil skóre. To sa podarilo až v 16. minúte jeho spoluhráčovi Drgoňovi v druhej presilovke po delovke z ľavého kruhu do vzdialenejšej žrde, odkiaľ puk putoval do siete. Domáci ťažili aj z tretej presilovky v závere tretiny. Po prihrávke Chovana sa nepomýlil pred odkrytou bránkou tentoraz Kytnár – 4:1.

Brankár Nathan Lawson, Milan Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/Peter Rusko

Stredné dejstvo bolo odlišné než prvé. Nitrania výrazne ožili a mali niekoľko tutoviek. Dve Bortňák, ktorý po prečíslení nedostal puk za chrbtom brankára HKM medzi žrde a neskôr pohorel aj sám priamo pred ním. Gólom sa neskončila ani tretia presilovka hostí, nepresadil sa potom ani Marek Slovák v sólovom prieniku a zblízka neznížil stav ani voľný Schiedl. Zvolenčania mali tri nebezpečnejšie pokusy, hneď v úvode tejto tretiny Vandas bekhendom, v strede duelu Handlovský a v závere Obdržálek, Lawson bol však pozorný.

Na začiatku tretej tretiny využili hokejisti spod Zobora presilovku. Lantoši z vrchnej časti ľavého kruhu prepálil Skapskiho a znížil na rozdiel dvoch gólov. Kontaktný zásah mal v 46. minúte na hokejke Čaládi, ale brankár HKM dobre zasiahol ramenom. Kapituloval však o pár sekúnd. Domáci síce mali početnú výhodu, no po chybe Handlovského unikol Rapáč a účinnou koncovkou po ľade zariadil tesný stav 4:3. V presilovke mohol následne zvýšiť vedenie Zvolena Šišovský pred odkrytou bránkou, ale Lawson v poslednej chvíli posunul do dráhy strely svoju hokejku a zamedzil istému gólu. Tešil sa Obdržálek v 51. minúte, ktorý ťažil z dobrej práce a prihrávky Špirka, keď nadvihol puk pri ľavej žrdi – 5:3. Tím spod Pustého hradu pri power play súpera zveľadil náskok strelou do prázdnej bránky v podaní Handlovského, no 58 sekúnd pred koncom miernu drámu privodil Majdan – 6:4. Vabank však "Corgoňom" nevyšiel.

HKM Zvolen – HK Nitra 6:4 (4:1, 0:0, 2:3)
Góly: 3. Michal Chovan (Kytnár, Ulrych), 4. P. Zuzin (Michal Chovan), 16. Drgoň (Michal Chovan, P. Zuzin), 19. Kytnár (Michal Chovan, P. Zuzin), 51. Obdržálek (Špirko), 59. Handlovský (Vandane, Špirko) – 1. Lantoši, 41. Lantoši (Scheidl, McCormack), 46. B. Rapáč, 60. Majdan (Kerbashian, Korím). Rozhodovali: Kalina (SR), Soós (Maď.) – Jobbágy (SR), Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Morrison (Nitra) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 2196 divákov

Zvolen: Skapski – Vandane, Pufahl, Zeleňák, Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Vandas, Špirko, Handlovský - Obdržálek, Lušňák, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Marcinek, M. Halama, S. Petráš

Nitra: Lawson - McCormack, Mezei, Rais, Morrison, M. Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominych, Bortňák, B. Rapáč – Čaládi, Richard, J. Šiška

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Chcem sa poďakovať celému tímu za výkon a tri body. Presilovky sme zahrali veľmi dobre, v prvej tretine sme z nich dali tri góly a celkovo sme mali v týchto početných výhodách dostatok šancí. Dnes nám to proti Nitre celkom napadalo, diváci videli aj pekné akcie. Škoda potom, že sme dali súperovi šancu našou laxnosťou. Dostal sa do zápasu, no dôležité je, že sme to napokon zvládli a vyhrali sme."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Začali sme výborne. Prvé striedania a gól. No potom prvá tretina patrila domácim. Závidel som trénerovi Podkonickému, s akou ľahkosťou dávali jeho zverenci góly. V druhej tretine sa obraz hry veľmi zmenil. Ak by sme mali my takú ľahkosť v zakončení, stav by sme vyrovnali. Viac-menej sme v ďalšom priebehu zápasu dokázali znížiť na rozdiel gólu, ale následne prišla naša obrovská individuálna chyba, po ktorej nám Zvolen odskočil na dva góly. V závere sme sa to snažili aspoň skorigovať, no v hre bez brankára nám to už nevyšlo."

Michal Chovan, útočník Zvolena, 1+3 v zápase: "Začali sme dobre, využili sme tri presilovky, otočili sme nepriaznivý stav a podržal nás i brankár. Do druhej tretiny sme však nastúpili, akoby sa nič nemohlo stať. Súper mal veľa vyložených šancí, rovnako aj v tretej časti, niektoré využil a dostal sa do zápasu. Musíme sa poďakovať nášmu brankárovi, že nás držal. Nemôžeme mať takéto výpadky za jasného vedenia. Keď budeme hrať, ako máme, zápasy môžeme vyhrávať. Na dnešnú super prvú tretinu musíme nadviazať."

Róbert Lantoši, autor dvoch gólov Nitry: "Prvá tretina bola zlá. Domáci viedli 4:1 a to sa už potom ťažko naháňa. Inkasovali sme trikrát v oslabení, čo bolo náročné. V oslabení sme neurobili maximum, a preto sme dostali góly. Zvolen išiel tým pádom na koňa, napriek tomu sme znížili v tretej tretine na rozdiel gólu, ale nepodarilo sa nám vyrovnať. Ja som sa snažil urobiť maximum pre tím, hokej ma bavil, škoda, že to dnes nevyšlo. Musíme sa zlepšiť, ak chceme bodovať v ďalších zápasoch."

Deväťgólová prestrelka v Detve

Úvod tretiny bol vyrovnaný a už v 2. minúte mohol Hraško delovkou dostať domácich do vedenia, puk však skončil v lapačke pozorného Rajnu. Hra bola vyrovnaná, puk lietal zo strany na stranu, ale bez väčších streleckých príležitostí na oboch stranách. V 7. minúte mohol otvoriť skóre Brown, ale ani jeho strela sa gólom neskončila. Detvania mali na hokejkách viac dobrých gólových príležitostí, ale brankára hostí sa im prekonať nepodarilo. V 11. minúte otvoril skóre v spornej situácii Langkow, čo potvrdil až videorozhodca. Od týchto chvíľ prevzali réžiu hry hostia. Vyrovnanie mal na hokejke Ščurko, ale trafil len pravú žrď Rajnovej bránky. V 15. minúte sa hostia dostali do prečíslenia pri avizovanom treste domácich a Nagy poľahky zvýšil. V závere tretiny bol na trestnej lavici domáci Ščurko, čo hostia potrestali a Langkow druhým gólom v zápase zvýšil na rozdiel troch gólov.

Od úvodu druhej tretiny nastúpil do detvianskej brány Riečický a domáci začali ako vymenení. Z úvodného tlaku vyťažili hneď v 22. minúte, keď na 1:3 znížil Tibenský. Vzápätí mohol streliť ďalší gól Ščurko po prihrávke Puliša, ale pred Rajnom puk tesne minul. Obrovskú chybu v obrane MAC využil Ďaloga, prihrávkou našiel osamoteného Gašpara a ten strelou do odkrytej brány znížil na 2:3. Ďalší gól padol v 27. minúte po ukážkovej kombinácii druhého detvianskeho útoku, keď sa puk po prihávkach Gašpara a Ďalogu dostal až k V. Fekiačovi a ten strelou z úrovne kruhov vyrovnal na 3:3. Obrovskú príležitosť na ďalší gól mala Detva v oslabení po vylúčení Kukleva, ale v situácii troch proti jednému V. Fekiač tesne minul bránku MAC. Hostia presilovú hru využili a v 34. minúte Bodó upravil na 4:3 z pohľadu MAC. Ďalší nebezpečný strelecký pokus na Riečického vyslal Klempa, ale brankár ho ramenom pohotovo zneškodnil. Vyrovnať mohol Fekiač v 27. minúte, keď v presilovej hre Detvy namieril z pravého kruhu do odkrytého horného rohu Rajnovej bránky, brankár sa však vyznamenal a puk efektne schoval v lapačke. Na opačnej strane sa dostal k puku osamotený Dudás, ktorý strelou od brvna ponad rameno Riečického pridal piaty zásah. Obrovskú príležitosť na zníženie nepriaznivého skóre mal na hokejke Gašpar, ale jeho strela z prvej po prihrávke Fekiača skončila len na zadnom mantineli.

Zníženie mal hneď v úvodnej minúte tretej tretiny na hokejke Murček, ale šikovnú zadovku Ščurka zblízka minul. Vzápätí neuspel ani Gašpar, ktorý zblízka prestrelil Rajnovu bránku. V ďalšej veľkej príležitosti sa ocitol Surový po prihrávke Valenta, ale na puk nedočiahol. Vytúženého gólu sa domáci dočkali pri obojstrannom vylúčení po šarvátke Sládka so Szabadom a V. Fekiač druhým gólom v zápase znížil na 4:5. Ďalší gól mohol pridať Chovan, ale Rajna jeho strelu z prvej vyrazil. Nevyrovnal ani Murček, ktorého umiestnenú strelu po prihrávke Ščurka zneškodnil lapačkou Rajna. Domáci v závere neúnavne dobýjali bránku súpera, ale kvôli výborne chytajúcemu Rajnovi sa im vyrovnať nepodarilo. Pokúšali sa o to aj v hre bez brankára, ale gól to neprinieslo.

HC 07 Detva - MAC Újbuda 4:5 (0:3, 3:2, 1:0)
Góly: 22. Tibenský (Chovan), 23. Gašpar (Ďaloga, Fekiač), 27. Fekiač (Ďaloga, Gašpar), 48. Fekiač (Gašpar) – 11. Langkow (Orban), 15. Nagy (Pozsgai), 18. Langkow (Orban, Bodó), 34. Bodó (Langkow, Orban), 38. Dudás (Bodó, Langkow). Rozhodovali: Lokšík, Stano - Šefčík, Rojík, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 543 divákov

HC 07 Detva: Petrík (21. Riečický) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Král – Ščurko, Murček, Puliš - Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Chovan, Žilka – Giľák, Valent, Surový

MAC Budapešť: Rajna – Vokla, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Szabad, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Kreisz

Josef Turek, tréner Detvy: "Začali sme dobre, boli sme zo začiatku lepší tím, ale dostali sme, žiaľ, lacný gól, ktorý určil smer zápasu. Aj napriek tomu, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Prvú tretinu sme prehrali 0:3, som rád, že sme sa dokázali vrátiť, vyrovnať na 3:3, ale zo situácie troch proti jednému sme mali dať štvrtý gól. Nedali sme a vzápätí sme inkasovali. Potom sme dostali ďalší do šatne, čo bola škoda, pretože sme to mali udržať aspoň o jeden gól. V poslednej fáze sme zase tlačili, tlačili, znížili sme, volalo to po vyrovnaní, ale niekoľkokrát sme netrafili prázdnu bránku, čo rozhodlo."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Dobre sme začali, strelili sme prvý gól a vyhrali sme prvú tretinu. Druhú začal lepšie súper, boli veľmi silní, vyrovnali a my sme sa potrebovali vrátiť späť do zápasu. Bol to veľmi hektický súboj, päť, šesť minút bol lepší súper, potom sa to otočilo a bolo to tak počas celého duelu. Bol to veľký boj. Myslím si, že sme lepšie bránili, podržal nás brankár, čo nám prinieslo víťazstvo. Bol to pre nás veľmi náročný zápas, pretože až sedem hráčov sme mali počas prestávky v reprezentácii, päť v reprezentácii do 20 rokov a bolo náročné ich teraz spojiť. Prišli sme len so šiestimi obrancami, ďalší sa zranil v prvej tretine, máme veľa mladých hokejistov, ako aj hráčov, pre ktorých je toto prvá profesionálna sezóna. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť."

Trenčín neuspel ani v Maďarsku

Na začiatku sa dlho hralo bez prerušenia, domáci sa usadili v útočnom pásme, no nevypracovali si vyložené príležitosti. Potom sa dianie odohrávalo prevažne v strede klziska a naďalej sa čakalo na vážnejšie ohrozenie brankárov Adorjána s Valentom. Adorján sa do problémov dostal v 12. minúte, keď na chvíľu nevedel, kde má puk, napokon ho zaľahol a neinkasoval.

Po nie príliš rušnej prvej tretine sa skóre zmenilo hneď v úvode druhého dejstva. Miškovec zužitkoval presilovú hru zásluhou Milama, ktorý prekonal Valenta z veľkého uhla. Hostia sa okamžite snažili o vyrovnanie, Adorján stále držal čisté konto. Domáci mali možnosť na zdvojnásobenie náskoku v polovici zápasu, Loiseau však z trestného strieľania neprekonal Valenta. Hajós vzápätí v prečíslení 2 na 1 zobral zodpovednosť na seba, trenčiansky brankár si poradil aj s jeho pokusom. Valent nestačil v 33. minúte na ďalšie prečíslenie domácich, Harrison našiel Miskolcziho, ktorý skóroval. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr, Sádecký tečoval strelu Holendu a zrušil "nulu" Adorjána.

Magosi v oslabení nepretavil v úvode tretej tretiny samostatný únik na zvýšenie náskoku a Miškovec pykal vyrovnávajúcim zásahom. V 46. minúte sa Gula presadil pokusom od modrej čiary. Domáci však predsa len strhli víťazstvo na svoju stranu, keď v 52. minúte Galanisz tečoval puk pred bránkoviskom a rozhodol o výsledku 3:2. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, ale nevyrovnali.

DVTK Jégesmedvék Miškovec - HK Dukla Trenčín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 23. Milam (Magosi), 33. Miskolczi (Harrison), 52. Galanisz (Szirányi, Vas) – 35. Sádecký (Holenda, Bartovič), 46. Gula (Ölvecký, Radivojevič). Rozhodovali: Novák, Jonák - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 2:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1243 divákov

Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Milam, Láda, Slovák, Vojtkó – Magosi, Loiseau, Kulmala – Pance, Vas, Somogyi – Miskolczi, Galanisz, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze

Trenčín: Valent – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Gula, Kovar, Luža, Pardavý – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Bližňák, Švec – Hudec, Dlouhý, Mikula

Poprad si poradil s Liptákmi

V prvej tretine sa toho na ľade veľa neudialo. Hostia profitovali najmä z prihrávok skúseného Krišku. Po jeho prihrávke Támašimu sa v 16. minúte efektným zákrokom zaskvel domáci brankár Vošvrda. V závere prvej tretiny mohol "kamzíkov" poslať do vedenia Mlynarovič, ale v predbránkovom priestore sa nepresadil.

Všetko podstatné sa v Poprade udialo krátko po začiatku prostrednej časti hry. Už v 21. minúte šikovne tečoval Salijovu strelu Abdul, ktorý sa do zostavy domácich vrátil po zranení. O necelú minútu bolo 2:0. Žiakovu rozhrávku zachytil na útočnej modrej rozbehnutý Zagrapan a švihom prekvapil brankára hostí Hollého, ktorému puk prepadol pomedzi betóny. Tréner Liptákov Anton Tomko zareagoval oddychovým časom. Ten však nepomohol, pretože iba pár sekúnd po vhadzovaní po druhom góle hostia inkasovali tretíkrát z hokejky Bondru. V ďalšom priebehu mali Liptáci niekoľko sľubných príležitostí, ktoré nepremenili. V 33. minúte napriahol od modrej Ťavoda a Poprad viedol 4:0. Zníženie mal na hokejke v 38. minúte počas presilovky Piatka, ale neprehľadnú situáciu Vošvrda vyriešil. Hostia gól v početnej výhode predsa len dosiahli. Macík ľahko stratil puk na polovici ihriska, Kriška ho zaviezol do pásma, prihral Richardovi Hunovi a ten ho poslal do šibenice popradskej bránky - 4:1.

V tretej tretine domáci umne bránili stredné pásmo a zápas sa preto iba dohrával. V 54. minúte sa po Macíkovom priťuknutí ocitol v úniku Koyš, ktorý namieril len do masky Hollého. Na konci 56. minúty Liptáci zakombinovali na malom priestore a po koncovke Richarda Hunu hostia znížili na rozdiel dvoch gólov. Necelé dve minúty pred záverečnou sirénou putoval na trestnú lavicu Svitana a Liptáci siahli po presilovkovom formáte 6 na 4. Presilovku však prekombinovali a konečný výsledok sa už nezmenil.

HK Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Góly: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. Bondra (Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (Bondra, Svitana) - 38. Ri. Huna (Kriška, Nádašdi), 56. Ri. Huna (Kriška, Suchý). Rozhodovali: Štefik, Müllner – Stanzel, Krajčík, vylúčení: 2:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1044 divákov

Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Karalahti, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Kundrik – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

Liptpvský Mikuláš: Hollý – Bača, Nádašdi, Horváth, Nemec, Kurali, Suchý, Košecký, Mezovský – Kriška, Tamáši, Žiak – Uram, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Ri. Huna, Ró. Huna – Lištiak, Piatka, Uhrík

Roman Stantien, tréner Popradu: "V prvej tretine nás podržal brankár Vošvrda. V druhej tretine sme dali rýchle góly za sebou, dokonca tri, štyri a v závere sme dostali na 4:1. Do tretej tretiny sme šli s tým, že si to vzadu postrážime. Liptovský Mikuláš sa však nevzdal a bol nebezpečný. Znova si utvoril veľa šancí a opäť nás musel podržať Vošvrda. Nejako sme ten stav udržali."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Ja si myslím, že z celého zápasu bola asi najlepšia prvá tretina, keď sa hral hokej hore-dole. Bola vyrovnaná aj strelecky. V druhej tretine sme chceli niečo zmeniť, ale naopak sme ju prehrali. Za dve minúty sme dostali tri góly a bolo vymaľované. Posledná časť už bola taká, že Poprad za daného stavu zvoľnil a škoda, že sme nedali kontaktný gól skôr."

Drámu Nových Zámkov s úradujúcim majstrom rozhodlo predĺženie

Domáci získali už v 22. sekunde duelu výhodu presilovej hry, no nijak vážnejšîe súperovho brankára neohrozili. Na druhej strane našiel Faille pekne Bartánusa, ale ten faulovaný neuspel. V 13. minúte sa ako prví presadili Bystričania. Higgs prekorčuľoval naprieč celým klziskom, z rohu našiel presne Asselina a ten bez prípravy z pravého kruhu prepálil Košarišťana. Z rovnakej pozície vyskúšal šťastie Bartánus, no domáci brankár bol tentoraz pozorný. Do tretice to hosťom opäť z rovnakého miesta vyšlo, keď ich Higgs v oslabení švihom poslal do dvojgólového vedenia.

V úvode druhého dejstva mohli domáci znížiť, keď Nejezchleb poslal puk z ľavej strany pred bránku, no Jakúbek bol v poslednej chvíli faulovaný. Už po pár sekundách Novozámčania presilovku zužitkovali. Kudla našîel spoza bránky Urbana, ktorý číhal pred Williamsom a domáci útočník zblízka skóroval. Bystričania mohli takmer okamžite kontrovať, ale Košarišťan bol proti Šťastnému úspešný. Blízko k vyrovnaniu bol Bajtek, ktorého v oslabení pekne našiel Urban, ale stav duelu sa nemenil. V 37. minúte sa na ľade začalo po zákroku Zbořila na hosťujúceho brankára riadne iskriť, do strkanice v rohu klziska sa zapojilo viacero hráčov, pästný súboj však neprišiel. Výsledkom boli štyri dvojminútové tresty za hrubosť.

Domáci sa dočkali vyrovnania v tretej tretine. Štrauch v presilovke preniesol hru na Bajteka, ten priťukol puk Kudlovi, ktorý bekhendom poslal puk do bystrickej siete. Hostia mohli ísť opäť do vedenia, no Češík nedokázal trafiť poodkrytú domácu sieť. Diváci sa dočkali aj pästnej výmeny, keď si niekoľko úderov vymenili domáci Jakúbek s Bystričanom Millerom.

Zápas dospel do predĺženia. V ňom dostali domáci príležitosť hrať presilovú hru, v ktorej mohli udrieť vďaka Štrauchovmu pohotovému zakončeniu, Williams bol však proti. Novozámčanom sa podarilo dokonať obrat. Štrauch si sťahovačkou posunul puk medzi nohami a efektne bekhendom poslal puk za Williamsov chrbát.

MHC Mikron Nové Zámky - HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 23. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) - 13. Asselin (Higgs, Marshall), 16. Higgs (Selleck). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: Jakúbek 10 minút za bitku -  Miller DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1912 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Novák, Hatala - Bajtek, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, Jurík - Slávik, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, Fábry, Buc

Banská Bystrica: Williams – Marshall, Miller, Sloboda, Mihalik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, Faille, Török – Kabáč, Češík, Gabor – Varga, Šťastný, Lichanec

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Druhá a tretia tretina dala zabudnúť na prvú tretinu. Kontaktným gólom sme sa dostali do hry, zlepšili sme pohyb aj hru do tela. Utvorili sme si veľa šancí a takto nejako si predstavujem boj o ligové body, nasadenie a chcenie. Tešíme sa z víťazstva, aj keď len za dva body. Za tie dve tretiny sme si to zaslúžili."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Pri hre 5 na 5 sme nestrieľali príliš dobre. Nové Zámky majú najlepšie oslabenia v lige, o čom sme sa presvedčili. Naše presilovky boli zlé, naopak, súper zahral oslabenia výborne. Potom nám dal súper vo svojej presilovke dva góly. Špeciálne formácie rozhodli tento zápas."

Viac o téme: HKM Zvolen HK Nitra