VIDEO Druhá senzácia sa v Londýne nekonala: Djokovič nedal šancu Andersonovi a zabojuje o titul

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP - Tim Ireland

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do finále ATP Turnaja majstrov. Najvyššie nasadený hráč zdolal v sobotňajšom druhom semifinále v Londýne štvorku podujatia Kevina Andersona z JAR v dvoch setoch 6:2 a 6:2. Vo finále sa stretne s Nemcom Alexandrom Zverevom.

V O2 Aréne vo večernom súboji tvrdil muziku Djokovič, hneď v prvej hre prerazil Juhoafričanovi servis. V ďalšom priebehu sa mu ešte podaril jeden brejk a prvý set vyhral 6:2. Situácia sa zopakovala aj v druhom sete, Anderson hneď v prvom geme stratil svoje podanie. Djokovič, svetová jednotka, vzal súperovi podanie aj v piatej hre a zápas doviedol hladko do víťazného konca.

Vo ôsmej hre pri vlastnom podaní na víťazstvo v stretnutí predviedol 14-násobný grandslamový šampión čistú hru. V nedeľu zabojuje už o svoj šiesty titul na tomto podujatí. Tridsaťjedenročný Srb na turnaji ešte nestratil ani set, vzájomnú bilanciu s 32-ročným súperom upravil na 8:2.

Zverev už s Djokovičom na turnaji hral, v skupine s ním prehral 4:6 a 1:6.

Novak Djokovič (1-Srb.) - Kevin Anderson (4-JAR) 6:2, 6:2

Viac o téme: Novak Djokovič Kevin Anderson