Guľa po neúspešných zápasoch s Portugalskom: Chalani pocítili, kam smeruje moderný futbal

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov odohrali v priebehu uplynulého týždňa dva prípravné zápasy proti rovesníkom z Portugalska. Zverencom Adriána Guľu sa ani v jednom z dvoch meraní síl nepodarilo zvíťaziť. V prvej konfrontácii podľahli hráčom z Pyrenejského polostrova 1:3, v druhom stretnutí 1:2.

„Som veľmi rád, že máme za sebou takúto konfrontáciu. Prvýkrát a takmer v plnom zložení budúcej 'dvadsaťjednotky' sme mohli absolvovať desaťdňové sústredenie. Hrali sme so súperom najvyššej kvality, veď v aktuálnom ročníku boli Portugalci majstrami Európy v kategóriách do 17 aj 19 rokov. Chystajú sa na majstrovstvá sveta, čo bolo aj cítiť. Bola to veľmi dobrá previerka. Chalani pocítili na vlastnej koži, kam smeruje moderný futbal. Som rád, že vnímali niektoré veci a v určitých úsekoch zápasov to aj predviedli," zhodnotil Guľa v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Niekdajší kouč AS Trenčín či MŠK Žilina dostal dobrú odozvu na prípravné stretnutia aj zo strany súpera. K lepším výsledkom Slovákov podľa neho chýbalo málo. „Portugalci uznali, že to bol pre nich vynikajúci dvojzápas. My sme sa snažili hrať otvorene. V prvom meraní síl to bolo naozaj divoké a obe strany si vytvorili veľké množstvo gólových šancí. Naša znížená efektivita nás pripravila o lepší výsledok. V druhom stretnutí sme boli už kompaktnejší a súdržnejší. Herné situácie z prvého duelu, keď nás súper otváral, vyriešili chalani v druhom súboji oveľa precíznejšie. Bolo to však na úkor techniky v útoku. To je menšie negatívum. Hráči si však odnášajú veľa pozitívnych vecí, ktoré im môžu v kariére pomôcť," poznamenal.

Štyridsaťtriročný rodák z Novák bol spokojný aj s prácou realizačného tímu, ktorý je vystavaný nanovo. „Sadli sme si a spolupráca bola vynikajúca. Verím, že v takomto zložení ho schváli aj výkonný výbor. Všetci účastníci ukázali nielen dobrý charakter, ale aj vysokú odbornosť. Oceňujem, že nový realizačný tím rozdal hráčom aj niekoľko úloh. Podstatné bude, aby chlapci popri klubových veciach pracovali aj na reprezentačných. Budeme sa snažiť pozrieť si nejaké ligové zápasy, počas decembra mám v pláne stáž v zahraničí, pracujeme na januárovom programe pre zraz, ktorý však prebehne v neasociačnom termíne. Absolvujem trénerskú konferenciu a, samozrejme, budem v kontakte s hráčmi," doplnil Guľa pre futbalsfz.sk.


Tagy: Slovensko Adrián Guľa

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA